BMC: mainframe adatbázis kezelés egyetlen web-alapú konzolról
A mai bejelentés fontos mérföldkő a BMC Software korábban (2002. októberében) nyilvánosságra hozott, az adatkezelés költségeinek egész vállalatra kiterjedő csökkentésére kidolgozott terve megvalósításában. A kezdeményezés célja a mainframe és osztott adatbázis rendszerek kezelésre használatos eszközök interoperabilitásának és integrációjának a Vállalat SmartDBA web-alapú konzolja és technológiája segítségével megvalósuló áthidalása révén történő fokozatos elmélyítése és teljessé tétele.
A BMC Software további mainframe és osztott rendszerekben alkalmazható adatkezelő termékek megjelenését jelentette be. Az új termékek:
A Database Administration for DB2 v2.1 termék, amelynek legfontosabb jellemzője a párhuzamos munkavégzés (worklist parallelism) amely a köteg-karbantartási folyamatok (batch maintenance processes) végrehajtásához szükséges idő jelentős csökkentésével nagymértékben fokozza az alkalmazás rendelkezésre állását. A végrehajtási idő csökkentését adott alrendszeren vagy közös adathasználattal működő több rendszerre megosztva több párhuzamos folyamat megvalósítása teszi lehetővé. A munkaterhek az érintett rendszerekben automatikusan kioszthatók, lehetővé téve a munkaterhek kiegyenlítését és az ügyfelek számára a nem teljes mértékben kihasznált rendszerek által kínált lehetőségek hasznosítását.
A Database Administration for DB2 v2.2 termék áttöri a nagy bináris objektumok (LOB-k) kezelésében a korábbiakban érvényesült 32K méretkorlátot, megkönnyítve a nagy objektumokat (pl. videó filmrészleteket, képeket) tartalmazó alkalmazások kezelését, amelyek sok esetben az adatok mennyisége és típusa következtében kezelhetetlennek bizonyulnak. A 2004. januárjától hozzáférhető megoldás a nagy bináris objektumokat a többi DB2 objektumhoz hasonlóan kezeli, automatizálva a korábban különleges alkalmazási programokat igénylő változási és migrálási folyamatokat. A felhasználók például mostantól DB2 alrendszereken belül és az ilyen rendszerek között is automatikusan migrálhatják - akár a 32K méretet meghaladó - LOB-kat tartalmazó alkalmazási struktúráikat.
Az Application Performance for DB2 V2.1 termék több bővítést, köztük a DB2 környezet részére a teljesítmény és a használhatóság jelentős fejlesztéseit valósítja meg. A teljesítményfejlesztések közé tartozik a DB2 teljesítmény-adatok gyűjtésének nagyobb hatékonysága, ami csökkenti a DB2 környezetre gyakorolt hatást. A használhatóság fejlesztései közé tartozik az Application Performance for DB2 megoldás DB2 Explain integrált jellemzőjének a terméket használó rendszeradminisztrátorok és alkalmazásfejlesztők produktivitását javító fejlesztése.
A SmartDBA Performance Solution for DB2 UDB, v2.6 termék robusztus web-alapú megoldás a rendszeradminisztrátorok számára az adatbázis-teljesítmény problémák észlelésére, azonosítására és kiigazítására. A robusztus adatbázis adminisztrációs, adatbázis monitoring, SQL Tuning és térkezelő (space management) képességekkel felruházott SmartDBA for DB2 UDB a DB2 UDB adatbázis környezetek kezeléséhez szükséges összes funkcionalitást az adatbázis kezelők rendelkezésére bocsát és optimális rendelkezésre állást és teljesítményt biztosít. A legújabb verzió támogatja a 64 bites DB2 UDB környezeteket, integrálja az IBM Online Reorganization segédprogramot és továbbfejlesztett adminisztrációs képességeket, köztük kibővített adatbázis keresési funkcionalitást és az SQL szöveg formázását és színkódolását kínálja.
Kapcsolódó cikkek
- Nem használhatók az EMMA PIN-kódok januártól
- 20 millió adat egyetlen képernyőn
- Barangolás az adatbázisok világában: SQL-túra a NetAcademiától
- Toplink: akár tízszeres sebességnövekedés nagymennyiségű adatlekérdezéseknél
- Hírközlési Piaci Információs Rendszer
- Változik az üzemeltetési szoftverszállítók toplistája?
- Google-EU digitalizálási partnerség?
- NetApp adatmenedzsment szoftver Microsoft SQL 2005-höz
- Szabad szoftverrel és Linux-al foglalkozó hazai cégek adatbázisa
- Ingyenes adatbáziskezelő az Oracle-től
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.