HP: világhírű magyar fotográfusok kiállítása Londonban
A "Magyar Történelem" című tárlat a nagy-britanniai "Magyar Év" rendezvénysorozatának részeként nem csupán világhírű fotósok műveit vonultatja fel, hanem külföldön kevésbé ismert művészek fotóit is segítségül hívja a magyar kultúra bemutatásához.
Robert Capa, Moholy-Nagy László és Brassai neve legendává vált a fotóművészet történetében. Escher Károly és Pécsi József munkáival azonban a nagyközönség ez idáig nem találkozhatott nemzetközi tárlatokon, holott műveik jelentősége ezt mindenképpen indokolta volna. A Proud galéria december elejétől január végéig tartó kiállításán tudatosan törekedtek arra, hogy pontos képet fessenek az egyébként világszínvonalú magyar fotóművészetről, és hogy a nagy nevek mellett a kevésbé ismert alkotók is helyet kapjanak.
A kiállítás képei, amelyek a kecskeméti Magyar Fotográfiai Múzeum gyűjteményéből kerültek Londonba, az 1910-es évektől a század végéig tartó időszakot ölelik fel, és művészi értékükön túl egyben a korszak fontos társadalmi, politikai, szociológiai tanúi is. A művészek nagy része külföldön alkotott, miután politikai, gazdasági okokból arra kényszerült, hogy elhagyja Magyarországot - gyakorta mindössze egyetlen szalámival a zsebében, miként Robert Capa. Az itthon maradottak - Escher, Pécsi, Munkácsi - ugyan az országon belül jelentős ismertségre tettek szert, külföldön azonban kevésbé tudtak érvényesülni.
Ezt a hiányt kívánja most orvosolni a Proud galéria, amelynek fennállása óta ez az első, igazán "múzeum" jellegű kiállítása. A szervezők a két hónap során mintegy 5000 látogatóra számítanak. A tárlat, a Londonban rendezett egész éves rendezvénysorozatnak, a "Magyar Évnek" a része, mely hazánk történelmét, tájait, kultúráját, embereit és az ország szépségeit szándékozik bemutatni.
A Hewlett-Packard túl azon, hogy elsődleges feladatának tekinti a magyar kultúra támogatását, annak megismertetését a nagyközönség minél szélesebb rétegeivel, kiemelt fontosságúnak tartja, hogy a magyar fotóművészet valamennyi jeles munkája megkapja az őt megillető elismerést. A HP úgy véli, ezzel a támogatással nem csak a múlt, hanem a jelen nagy alkotóinak is segítséget nyújthat az érvényesülésben, a művészi kiteljesedésben.
Kapcsolódó cikkek
- Szerdán nyit az összezsugorított E3 videojáték-seregszemle
- A Nemzeti Hírközlési Hatóság lesz a Mobil Show 2007 szakmai fővédnöke
- A játékok és a technológia
- 3GSM helyett Mobile World Show
- Ma nyitott a Computex
- A kis- és középvállalatok versenyképességéért - workshop és kiállítás
- HP Magyarország: megérkeztek az Edgeline technológiát alkalmazó többfunkciós eszközök
- LAN parti ProCurve infrastruktúrán
- Mégis kémkedett a Dell után a HP?
- HP HDTV-k közvetlen filmletöltéssel
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!