Informatika a felsőoktatásban
Szeretnék elérni - mondta -, hogy a felsőoktatási intézményekben olyan rutinszerű gazdálkodás folyjon, amelynek minden tétele nyilvános és áttekinthető a politikusok, az egyetemi vezetők és az egyetemi polgárok számára egyaránt. A most induló tanévet különösnek nevezte, de lehet, hogy később a történelmi jelző sem lesz túlzó, hiszen a magyar felsőoktatás intézményei mostantól új struktúrában folytatják a munkát. Sokkal egységesebb, összefogottabb, piacképesebb felsőoktatási rendszer jöhet létre az egyetemi integráció megvalósulásával - hangsúlyozta.
Az új szervezeteknek nagyobb lesz a felelősségük is abban, hogyan használják fel a számukra biztosított erőforrásokat, és hogyan alakítják át képzési rendszerüket. Van ugyanis átalakítani való a magyar felsőoktatásban, ahol jelenleg egyszerre van jelen a pazarló túlképzés és a jelentősebb hallgatói létszám igénye - közölte, hozzáfűzve: a január 1-jétől létrejövő nagy egyetemek e problémákat könnyebben meg tudják oldani, mint a kis, részekre tagolt intézmények.
Az Informatika a felsőoktatásban konferenciát háromévenként rendezik meg. Az idei, harmadik találkozón több mint háromszázhetven a felsőoktatásban dolgozó, illetve hallgató informatikus volt jelen. A háromnapos találkozón öt szekcióban százhatvan előadás hangzott el.
A tanácskozáshoz kapcsolódva adták át a pénteki nyitónapon a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság idei Neumann Emlékérmét Gyires Béla állami díjas akadémikusnak, Juhász István egyetemi adjunktusnak és Raffai Mária főiskolai docensnek.
Kapcsolódó cikkek
- Magamról: aki ismer, az úgy is tudja - iwiw identitás
- Életvitelt segítő infokommunikációs technológiák
- microCAD'2008 a Miskolci Egyetemen
- Konferencia a mobilfizetésről áprilisban
- Mobilinternet: a lakosság 54 százaléka elérheti a széles sávot
- New Yorkban több az internethasználó, mint egész Afrikában
- A jövő internete
- Konferencia az internetes gyűlöletkeltés ellen
- IDC Fórum a közép- és kelet-európai új gazdaságról
- DASAR - "Újonckiképző-tábor"
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.