A Microsoft megnyitotta új európai innovációs központját
Az EMIC létrehozására azért került sor, hogy a Microsoft ezáltal részt vállalhasson az európai kutatás-fejlesztési tevékenységben. Ez a Microsoft válasza az Európai Bizottság felhívására, mely szerint nagyobb magánberuházásokra van szükség a lisszaboni célkitűzés eléréséhez, azaz hogy 2010-re az Európai Unió váljon a világ legversenyképesebb tudás alapú gazdaságává.
Az EMIC alkalmazott kutatásai három területre terjednek ki - a webszolgáltatásokra, a biztonsági és adatvédelmi technológiákra, valamint a vezeték nélküli technológiákra. Ezek három platformra összpontosulnak: a vállalati számítástechnikára, a beágyazott (embedded) eszközökre, valamint az otthoni felhasználásra. Az EMIC-ben végzett munka együttműködésen alapul, így a Microsoft megoszthatja másokkal technológiai ismereteit, illetve tanulhat is európai technológiai partnereitől, az egyetemektől és a kormányoktól.
Az EMIC már most is számos, az Európai Bizottság által társfinanszírozott projektben vesz részt. Ezek többek között az elektronikus egészségügyben használható webszolgáltatások, a biztonság és az adatvédelem, valamint a hálózati technológiák területét érintik. Az EMIC keresi a lehetőséget az országok kormányaival közösen folytatott kutatásoknak is. Jelenleg a következő projektek vannak folyamatban:
- A Cocoon az egészségügyi szakemberek mindennapi munkájában rejlő kockázatok csökkentésére irányul.
- Az European Learning Grid Infrastructure (E-LeGI) nagyratörő célt tűzött ki maga elé: a hatékony emberi tanulást segítő, webszolgáltatásokon alapuló korszerű szoftveres megoldásokat terveznek kifejleszteni.
- A TrustCom célja egy gyümölcsöző szervezetközi infrastruktúra kialakítása, eredményeképpen szervezeti határokon átnyúló rendszerek esetében is ad hoc jellegű integrációra nyílik majd mód.
- A FIDIS annak megismerésére törekszik, hogy miként járulhatnak hozzá az identitások ahhoz, hogy igazságosabb információs társadalom jöhessen létre Európában. Eredményeképpen szabványokat és módszertani ajánlásokat alakítanak ki, amelyeket nyilvános architektúrákban, kutatásokban, a jog, illetve az információs és kommunikációs technológia területén fognak alkalmazni.
Ezekben a nagyszabású, multidiszciplináris projektekben a Microsofton kívül sok más európai szervezet vesz részt, többek között az Atos Origin., a BAE Systems, a BT Exact, az IBM Corp., az SAP AG, a Siemens AG és a Telecom Italia, valamint egyetemek illetve regionális önkormányzatok is. Közös erőfeszítéseik olyan termékeket fognak eredményezni, amelyek az európai polgárok és vállalkozások sürgető problémáira nyújtanak megoldást.
Az EMIC egyelőre 12 fős csapata hét európai országból származó kutatókból és mérnökökből áll. Vezetőjük Pierre-Yves Saintoyant, aki több mint 25 évre visszanyúló tapasztalatokkal rendelkezik a kutatás, az oktatás és a műszaki tanácsadás területén.
Az EMIC kiterjeszti a Microsoft kutatási és fejlesztési tevékenységeinek körét az állami szektorral együttműködve végzett alkalmazott kutatások területére. Az EMIC nem az első a Microsoft európai kutatási és fejlesztési központjai sorában: a Microsoft Research cambridge-i intézetében alapkutatás zajlik, a dániai Vedbaekben szoftverfejlesztés, a dublini Európai Termékfejlesztési Központban pedig szoftverhonosítás.
A Microsoft világviszonylatban árbevétele 20 százalékát fordítja kutatás-fejlesztésre, az előrejelzések szerint ez 2004-ben 6,8 milliárd dollárt tesz majd ki.
Kapcsolódó cikkek
- Kritikus fontosságú Windows-, Office-, Excel-javítások érkeznek
- Megjelent Microsoft Natural Ergonomic Desktop 7000
- Microsoft IT a 2008-as pekingi olimpián
- A Microsoft házon belül teszteli új szerverszoftverét
- Microsoft Update-nek álcázott trójai
- EU: 3 milliárd eurós program a nanoelektronikára
- Flash alapú Zune Wi-Fivel?
- Készül a Google-barát Vista SP1
- Open XML - A felhasználók döntenek dokumentumaik formátumáról
- Megnyílt a Magyar Telekom k+f laborja, a Kitchen Budapest
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.