A Canon 220 millió forinttal támogatja a közoktatási intézményeket
"A digitális iskolákért" elnevezésű pályázat 2004. szeptemberétől 2006. novemberéig (a nyári szünet kivételével) havonta kerül kiírásra Magyarország egy-egy megyéjében, illetve a budapesti kerületekben. A pályázatra az adott területen működő összes közoktatási intézmény (általános iskola, szakiskola, szakközépiskola, gimnázium) nevezhet az intézmény működését segítő alapítványokon keresztül. A pályázati felhívást az iskolák postai úton kapják meg, 2004. június 7-től pedig a Canon (www.canon.hu/digitalisiskola) is megtalálják. Az oktatási intézmények a pályázati feltételekről szintén postai úton értesülnek, illetve a kiíró honlapjáról tájékozódhatnak.
2004. októberétől kezdődően minden hónapban kihirdetésre kerül az egyes régiók és budapesti kerületek győztes pályázatot benyújtó iskolája, mely elnyeri "A hónap Canon digitális iskolája" címet, illetve megkapja a felajánlott eszköz- és szolgáltatástámogatást. A pályázat győztes intézményei Canon lapolvasókat, tintasugaras nyomtatókat, multifunkciós berendezést, digitális fényképezőgépeket és videokamerát, projektort és a nyomtatáshoz szükséges papírt nyerhetnek.
A pályázati felhívásban szereplő követelmények (az adott feltétel súlyának megfelelően) egyúttal egy elérhető maximális pontszámot is előirányoznak. Az egyes követelmények teljesítésének mértékében megítélt pontszámok adják majd a pályázat összesített pontszámát, melyet a kiíró által felkért független szakértőkből álló bizottság állapít meg.
Az ingyenes számítástechnikai infrastruktúrához a Canon Hungária biztosítja az adományozott készülékek terméktámogatását, folyamatos szervizellátását, ezen felül pedig az oktatók és a tanári kar folyamatos képzését.
"Az én digitális világom" - egyéni pályázat
A közoktatási intézmények alapítványai által benyújtható pályázatokkal párhuzamosan a Canon minden oktatási hónapban egyéni pályázatot is kiír az iskolák diákjai számára, melyekre a diákok egy digitális alkotással pályázhatnak (digitális fotó vagy grafika). A beérkezett pályázatok első három helyezettje értékes digitális és analóg fényképezőgépeket nyer.
Környezetvédelmi különdíj
A Canon Hungária a környezetvédelem elkötelezettjeként felelősséget érez a diákok környezettudatos neveléséért. Ennek szellemében a pályázat egyik különdíja a környezetvédelemért, a környezetvédelmi oktatásért legtöbbet tett iskolának, illetve ezen a területen kiemelkedő tevékenységet végzett diákjainak jár. A környezetvédelmi kategória része a teljes pályázatnak, de az esélyegyenlőség megteremtése érdekében ebben a kategóriában különdíjat is kiosztunk a pályázat további részeitől függetlenül. A környezetvédelmi különdíjra csak azok az iskolák pályázhatnak, akik teljes pályamunkát nyújtanak be.
A környezetvédelmi különdíjra is eredményesen pályázó intézmények diákjai kéthetes környezetvédelmi táborban vehetnek részt, melyet a Canon a WWF Magyarországgal közösen szervez. A táborban a diákok környezetvédelmi, illetve környezet ismereti oktatáson vesznek részt, amelyet természettudósok és a WWF Magyarország munkatársai tartanak.
Oktatás
Az adománycsomag szerves részét képezi a Canon Hungária Kft. által felajánlott oktatás is, melynek eredményeként a győztes pályázatokat benyújtó iskolák tanári kara folyamatos képzésben részesül. Igény esetén a Canon Hungária Kft. mérnökei - a tantervbe illeszthetően - tanórákat is tartanak, melyeken a legkorszerűbb digitális készülékek felhasználói ismereteit adhatják át a tanulóknak elméletben és gyakorlatban. Az oktatás minőségére garanciát jelent, hogy a Canon Hungária mérnökei a digitális képalkotási technológiák Európa-szerte elismert szakemberei, a Canon Hungária a Canon kelet-európai oktatóközpontja.
Kapcsolódó cikkek
- Új kurzusokkal bővül a Cisco Hálózati Akadémia képzési portfóliója
- Megalakult az Észak-alföldi Informatikai Klaszter
- Rátz Tanár Úr Életműdíj - hetedszer
- Három osztállyal indul ősztől az Első Magyar Webgazdasági Szakközépiskola
- SAP: kompetencia-központ a Debreceni Egyetemen
- Reklámszakmai képzés indul októberben
- Alkalmatlanság miatt felfüggesztették a személyügyi rendszer pályázatot
- Nemzetközi díjat kapott a Csodafa és Sulinet Digitális Tudásbázis
- Kiemelkedően jó Grepton eredmények a Microsoft támogatási pályázatán
- Következő generációs CRM a felsőoktatásnak
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!