Konferencia kezdődött az európai régiók információs társadalmának fejlesztéséről
Európa információs társadalom döntéshozói, szakértői, kutatói és projektvezetői a magyar fővárosban
Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter megnyitóbeszédében elmondta, hogy a minisztérium támogatást nyújt a magyarországi régióknak saját információs társadalom stratégiájuk és a központi programokhoz kapcsolódó, a stratégiai célok megvalósítására hivatott regionális programok kidolgozására. Az IHM 140 millió Ft-ot (régiónként 20 milliót) különített el a regionális információs társadalom stratégiák és programok kidolgozására.
Az Európai Unióban kiemelt szerep jut a régióknak, illetve a regionális önkormányzatoknak. Ennek egyik bizonyítéka, hogy az uniós támogatások egy részét nem az egyes tagállamok, hanem a régiók szintjén osztják el. Ez jelentős fejlesztési forrásokat és lehetőségeket biztosít az egyes régióknak, és nagy lépést jelent a többszintű kormányzás irányába. Az EU jelentős hangsúlyt fektet az információs társadalom fejlesztésére, s az Európai Bizottság Hatodik Keretprogramja 17,5 milliárd eurót biztosít erre a célra a 2002-2006-os időszakban.
A konferencián - amelyen a plenáris ülések mellett tematikus szekcióülések zajlanak majd eLearning, eKözigazgatás, eKözösségek és eTartalom témákban - kiemelt előadóként részt vesz Nicholas Negroponte professzor, a Massachusetts Institute of Technology Média Laboratóriumának alapítója és igazgatója, az információs forradalom egyik legismertebb szaktekintélye, az on-line média-guruk vezéralakja.
A konferencia szimbolikus jelentőségű, hiszen az új tagállamok csatlakozása után egy hónappal kifejezi az Európai Unión belüli hangsúlyeltolódást, vagyis azt, hogy az új tagok megkerülhetetlen tényezőt jelentenek a versenyképes európai gazdaság megteremtésében. Magyarország számára pedig azért különös jelentőségű a konferencia, mert az információs társadalom fejlesztés a Közép-magyarországi régió mellett a többi hazai régió számára is az egyik legígéretesebb lehetőséget jelenti az unióhoz való felzárkózásra. Ez az első olyan konferencia Magyarországon, amelynek megrendezésére a régiók és az információs társadalom összefüggésében kerül sor, de az első azon nemzetközi rendezvények sorában is, amelyet ebben a témában a régi tagállamokon kívül tartanak.
Kapcsolódó cikkek
- A szélessávú internethasználat javíthatja az EU-versenyképességét
- 122 millió európai az interneten
- Növekvő net-populáció egész Európában
- Gyorsul Európa digitális forradalma
- NETWORKSHOP 2007 - Informatikai konferencia
- Az európaiak hetente 11 órát interneteznek
- EU, Lisszabon és a nemzeti akcióprogram
- Az európai uniós háztartások felében van internet
- A lakosság 89 százaléka elérheti a széles sávot
- Tárgyalás az internet jövőjéről Genfben
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.