NHH/HFJK: praktikus tanácsok mobilfelhasználóknak
1. külföldi tartózkodás idején nem érdemes a telefon automatikus hálózatkeresésére (ottani mobilszolgáltató választására) hagyatkozni, e helyett nézzük meg előre az interneten, vagy kérdezzük meg utazás előtt a szolgáltatótól, hogy az illető országban melyik ottani szolgáltató a legolcsóbb partnere a hazai cégnek
2. és kint állítsuk át a mobilkészüléket kézi szolgáltató keresésre, illetve kézi hálózatválasztásra ("beállítások" menüben "hálózatok" vagy "operátorválasztás" címszó alatt),
3. a meglepetések elkerülése végett fontos tudni, hogy a kinti szolgáltató milyen időegységben számláz,
4. általában kérni kell a hazai szolgáltatóktól utazás előtt a roaming csomagjaikra vonatkozó információk megadását,
5. akinek a kézi hálózat lépései bonyolultak, érdemes a hazai szolgáltató partnerországaiból azonos díjért (általában 300 Ft/perc) igénybe vehető "átalánydíjas" (ottani szolgáltatótól független) roamingot használnia. Ilyen csomagok: PGSM nyári roaming, T-Mobile World Class, Vodafone (automatikus) csomag.
6. Az NHH HFJK hivatala a magyar turisták által leglátogatottabb országok legolcsóbb ottani szolgáltatóinak tájékoztató jellegű listáját a három magyarországi szolgáltató vonatkozásában összeállította és a hivatal honlapjára feltette (az emeltdíjas szolgáltatásokra, hívószámokra a táblázat nem vonatkozik)
7. A HFJÍK szerint a költségek szempontjából érdemesebb itthonról hívni a kint levőt, hiszen így a hívónak és hívottnak általában együttesen kevese bbe kerül a hívás, mintha a külföldön tartózkodó hívná az itthoniakat.
8. A külföldi hívás fogadási díjai a következők. PGSM - egységesen 103 Ft; T-Mobile - egységesen 95 Ft (nyári akció van 6 országra (Anglia, Hollandia, Ausztria, Csehország, Németország, USA), ahonnan díjmentesen fogadhatók a T-Mobile hálózati hívások; Vodafone - hívásfogadás és SMS-küldés egységesen 95 Ft.
mobil ROVAT TOVÁBBI HÍREI
NFC világkongresszuson mutatkozik be a Cellum világújdonsága
A szeptember 19 és 22-között Franciaországban megrendezett NFC World Congress rendezvényen is bemutatja a magyar Cellum az NFC CellLink névre hallgató, világújdonságnak számító technológiáját. Az új fejlesztés lehetővé teszi a bankoktól és mobil-szolgáltatóktól független mobiltelefonos vásárlást és számlafizetést, és segítheti az érintkezésmentes NFC technológia gyorsabb nemzetközi elterjedését.
Google Wallet – a telefon, mint pénztárca
A Magyar Telekom anyavállalata már elfogad előrendelést az iPhone 5-re
Még senki nem tudja az iPhone 5 pontos paramétereit, ismeretlen az ára is, nem tudni, hogy milyen díjcsomagokat kínálnak hozzá a szolgáltatók, ám mindez nem akadályozza meg a Magyar Telekom anyavállalatát, a Deutsche Telekomot abban, hogy elkezdje az előrendelések elfogadását az Apple újdonságára. Bővebben: Kütyü Magazin (http://kutyu.hu/cikk/2011/09/06/a_deutsche_telekomnal_elorendelheto_az_iphone_5)
Magyar Termék Nagydíjat nyert az első magyar érintőképernyős GPRS mobiltelefon
Az első magyar érintőképernyős GPRS mobiltelefont – „Vario Medcare” néven – idén mutatta be a MOHAnet Mobilsystems Zrt. a Medcare Classic utódaként. Az új készülék rövid idő alatt több szakmai elismerésben is részesült, tegnap pedig az elődmodell 2008-as sikerét megismételve elnyerte a tizenegyedik alkalommal kiírt Magyar Termék Nagydíjat. A Vario Medcare a legfőbb elismerés mellett az Informatikai Nívódíjat is bezsebelte. A díjakat Havasi Zoltán, a MOHAnet Mobilsystems Zrt. vezérigazgatója vette át 2011. szeptember 1-én a Parlament Felsőházi Termében.
Kicsi a Nokia 700, de ...
A Nokia bemutatott három tömegpiacra szánt okostelefont, a Nokia 700, a Nokia 701 és a Nokia 600 készülékeket, melyek tovább bővítik a Nokia Symbian-alapú okostelefon-sorozatát. Mindhárom telefon Symbian Belle platformon fut, egyérintéses NFC-alapú megosztással és párosítással, az eddigi legszemélyesebb felhasználói felülettel és egy még erőteljesebb internetes böngészővel rendelkezik.