Bush weboldala nem érhető el az USA-n kívülről
A 403-as hiba letiltott hozzáférést takar, és a BBC információi szerint valóban erről lehet szó. Mivel semmi nem utal arra, hogy az oldalt rosszindulatú felhasználók módosították volna ilyen formában, vélhetőleg az Bush elnök kampánystábjának döntése lehet.
Az internetes forgalmat és elérhetőséget figyelemmel követő Netcraft adatai szerint a londoni, amszterdami és a sydneyi figyelőállomásaikról elérhetetlenek az oldalak, míg az összes USA-ban elhelyezkedő mérőpontról tökéletes a hozzáférés. Mike Prettejohn, a Netcraft elnöke szerint a lépés a november 2-án tartandó elnökválasztáshoz közeledve várható forgalomfelfutás korlátozásaképpen születhetett meg. Ez a lépés azonban könnyen kétélű fegyverré válhat, hiszen a felmérések szerint idén a több millió nem az USA-ban élő amerikai állampolgár minden eddiginél aktívabban szándékozik részt venni a szavazásban.
Mint ismeretes, az előző szavazás végeredményét mindössze 500 körüli szavazatkülönbség döntötte el Floridában, ami intő jel azok számára, akik eddig azért nem szavaztak, mert úgy gondolták, hogy egy 250 milliós országban egy fő nem számít. A külföldön élő amerikaiak azért is kapnak különös figyelmet a mostani kampány során, mert a Johm Kerry demokrata és George W. Bush republikánus elnökjelölt népszerűségét vizsgáló felmérések jó része csak a hibahatáron belüli különbséget mutat ki a két vetélytárs között, a nem az USA-ban élő szavazati joggal rendelkező állampolgárok hovatartozásának felmérése azonban gyakorlatilag lehetetlen.
Kapcsolódó cikkek
- E-petíció dönthetne a társadalmat érintő kérdésekről
- MMS-cenzúra Iránban
- Nigéria: mobiltelefonnal a választási csalás ellen
- Kínai DoS-támadások a Marx archívum ellen
- Klikk-kampány az internetes cenzúrázás ellen
- Megjelent a Freedom Fighter 56! internetes játék
- Október 23-i programok a www.19562006.hu-n
- A politikusok még nem ébredtek rá az internet jelentőségére
- Nemzetbiztonsági szoftvert fejlesztenek az USA-ban
- Csendes választási hétvége az interneten
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!