Novell-IBM világrekord a kritikus üzleti tranzakció-teszten
A világrekordot elérő Linux alapú rendszerkonfiguráció hasonló az ügyfeleknél telepített rendszerekhez. Az egyik tesztben egy SUSE LINUX Enterprise Server 9 és IBM DB2 Universal Database v8.2 szoftvereket futtató IBM eServer OpenPower 720 rendszer szerepelt, mely 42,00 dollár per QphH@100GB költséggel a legjobban teljesítő rendszerré vált a nem-clusterezett 100 GB-os adatbázisok csoportjában, eredménye 6 357 QphH@100GB.
A két SUSE LINUX Enterprise Server 9 és IBM DB2 Universal Database v8.2 szoftvert futtató OpenPower720 rendszerből épített cluster 40,00 dollár per QphH@300GB ár/teljesítmény arányt ért el, és jelenleg a legnagyobb teljesítményű 8 processzoros clusterrendszer a 300 GB méretű adatbázisokkal tesztelt csoporton belül, eredménye 12 006 QphH@300GB2. Ez az eredmény 3,88-szor nagyobb QphH teljesítményt jelent a 300GB kategórián belül legjobb Sun UltraSPARC rendszerhez képest, azonos ár/teljesítmény mutató mellett.
"Ebből az eredményből ismét láthatjuk, hogy a Linux nagyvállalati operációs rendszerré érett, amely számos esetben nagyobb teljesítményt nyújt a többi operációs rendszernél - különösen a TPC-H teszt által mért kritikus üzleti tranzakciók feldolgozása terén" - mondta Szittya Tamás a Novell Magyarország ügyvezető igazgatója. 'Az IBM eServer OpenPower rendszer és a Novell SUSE LINUX Enterprise Server 9, az IBM DB2 Universal Database szoftverrel kiegészítve, jó megoldást jelent azoknak a vállalatoknak, akik csökkenteni szeretnék a teljes birtoklási költséget, valamint ki szeretnék használni a Linux kivételes stabilitását, teljesítményét és biztonságát" - tette hozzá Szittya.
A teszteredmények az OpenPower rendszerek és a SUSE LINUX Enterprise Server képességét bizonyítják a sok adatot feldolgozó tranzakciók és alkalmazások - például e-kereskedelem, bankügyek és biztonságos kereskedelem - terén oly fontos ad-hoc lekérdezések feldolgozása során. Ez a teljesítményszint igazolja a SUSE LINUX Enterprise Server 2.6-os Linux kernelének iparági vezető szintű teljesítményét is.
"Az OpenPower rendszerek a 64 bites POWER5 processzorplatformra épülve jelentős teljesítménynövekedést jelentenek az ügyfeleknek, akik a magasabb osztályba tartozó rendszerek teljesítményét, megbízhatóságát, magas szintű rendelkezésre állását és számítási teljesítményét kaphatják meg nagyon vonzó áron. Ez különösen lényeges az adatközpontokat kiépítő és üzemeltető vállalatoknak. Az IBM eServer OpenPower rendszerek a SUSE LINUX Enterprise Server és az IBM DB2 Universal Database szoftverekkel kiegészítve megfelelnek elvárásaiknak. Mivel a linuxos megoldások kiemelkedő minőséget biztosítanak kedvező áron, ezért helyük van az akadémiai szférában és a közigazgatásban is" - mondta Rehus Péter, az IBM Magyarország szoftver üzletágának igazgatója.
Az OpenPower 720 egy Linux rendszerekre kiélezett POWER5 mikroprocesszorra épülő hardver, mely az eddig csak magasabb osztályba tartozó rendszerekre jellemző vállalati szintű megbízhatóságot, elérhetőséget és szervizelhetőséget kínálja az ügyfelek számára. A mindössze 5000 dolláros ártól megvásárolható OpenPower 720 1.5 GHz vagy 1.65 GHz órajelű POWER5 mikroprocesszorral érhető el, legfeljebb 64 GB memóriával. Az IBM Virtualization Engine részét képező Advance OpenPower Virtualization opcióval az ügyfeleknek kevesebb rendszert kell üzembe állítaniuk és csökkenthetik a telepítési költségeket.
Teljesítményteszt-eredmények:
- 100GB kategória eredménye: 1.65 GHz órajelű POWER5 processzorokból álló négyprocesszoros IBM eServer OpenPower 720 hardver, DB2 Universal Database v8.2 adatbázis SUSE LINUX Enterprise Server 9 operációs rendszeren. TPC-H 100GB eredmény: 6 357 QphH@100GB. Ár/teljesítmény mutató: 42 dollár per QphH@100GB. A konfiguráció 2004. december 15-től érhető el.
- 300GB kategória eredménye: Két 1.65 GHz órajelű POWER5 processzort használó négyprocesszoros IBM eServer OpenPower 720 hardverből álló cluster, DB2 Universal Database v8.2 adatbázis SUSE LINUX Enterprise Server 9 operációs rendszeren. TPC-H 300GB eredmény: 12 006 QphH@300GB. Ár/teljesítmény mutató: 40 dollár per QphH@300GB. A konfiguráció 2005. január 14-től érhető el.
- 300GB kategória eredménye: Két 1.28 GHz órajelű UltraSPARC IIIi Sun Fire V440 rendszerből álló cluster, Sybase IQ 12.5 adatbázis Solaris 9 operációs rendszeren. TPC-H 300GB eredmény: 3 091 QphH@300GB. Ár/teljesítmény mutató: 40 dollár per QphH@300GB. A konfiguráció 2004. április 5-től érhető el.
Kapcsolódó cikkek
- Több százezer diák, szülő és munkatárs biztonságos személyazonosság-kezelése egy Novell rendszerben
- "Reflexekkel" bíró autókon dolgozik az IBM
- Best of Interop díjat nyert a Novell ZENworks Linux Management
- A Capgemini is támogatja a Novell SUSE Linux megoldásait
- Nyomtatórendszerekre szakosodott az IBM és a Ricoh közös vállalata
- A Novell csatlakozott az EFF "szabadalomrobbantó" projektjéhez
- Honeywell-Novell személyazonosság-kezelési megoldás
- IBM: SOA témájú nemzetközi konferencia Budapesten
- SAP-Novell: Közös Linux-támogatás
- IBM pengeszerverek kisvállalkozásoknak
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.