Speciális nyomdaipari megoldás rEVOLUTION Iroda++ alapokon a Pauker nyomdánál
A rendszer kiépítésénél a legnagyobb feladat az árult szolgáltatás, illetve a létrejövő késztermék közötti kapcsolat informatikai leképezése és összehangolása volt. A nyomda a jövőben alvállalkozóit is szeretné a rendszerhez kapcsolni.
A Pauker nyomda már a XX. század elején jelen volt a magyar piacon, a Parlament hivatalos beszállítójaként működtetett néhány fős vállalkozást. 1989-es újjáalakulása óta a cég az íves ofszet nyomtatás területén piacvezetővé nőtte ki magát. A folyamatos és dinamikus fejlődés miatt olyan rendszer bevezetésének igénye jelent meg, amely nyomon követhetővé teszi a termelési-, és átláthatóbbá, hatékonyabbá az ügyviteli folyamatokat, a két területet pedig megbízhatóan kapcsolja össze.
A rendszer számára a legnagyobb kihívást az jelentette, hogy a - 102 főt foglalkoztató, 2005-ben több mint 2 265 789 411 forint árbevételt elérő - nyomda ugyan szolgáltatást "árul", de a folyamat végén készterméket ad el. Az ezzel kapcsolatos anyagrendelések, készletmozgások, és az ehhez kapcsolódó pénzügyi folyamatok összehangolása összetett feladat volt. Tovább nehezítette a rendszer kialakítását a megrendelői kör és a beszállítók, alvállalkozók sokrétűsége, hiszen a hozzájuk kapcsolódó információk kezelése pontos ügymenetet kíván.
"Mivel a kalkuláció, a gyártás-előkészítés, illetve a termelés területén a nyomda már alkalmazott egy-egy bevált speciális szoftvert, a legfontosabb feladat a rendszerek adatainak integrálása volt" - mondta Varga Richárd, a rEVOLUTION értékesítési tanácsadója.
Ehhez azt is meg kellett meghatározni, hogy az Iroda++ hol kapcsolódjon a már meglévő szoftverekhez. Mivel a régi szoftver a kalkuláció alapján hozza létre a termeléshez szükséges információkat, és a szállítólevelet is ebből a rendszerből generálja, az új rendszer a számlázástól indul.
A rEVOLUTION speciális megoldást alkalmazott, amikor a készletnyilvántartást külön modulként kapcsolta a rendszerhez, mivel a meglévő szoftver a kalkuláció anyagigényéhez szükséges törzsadatain kívül ezt nem tartalmazta. Ez a nyilvántartás lehetőséget ad az anyagok pontos bevételezésére, a termelésben történő felhasználására, és az utókalkulációt is megkönnyíti.
"A meglévő részrendszerek és az Iroda++ egyedi összekapcsolásával végeredményben egy olyan speciális nyomdaipari rendszert alakítottunk ki, amely nemcsak a Pauker nyomda, hanem akár az iparágban működő más cégek számára is átláthatóvá, követhetővé és optimalizálhatóvá teszi a teljes gyártási és ügyviteli folyamatot" - mondta Varga.
"A rEVOLUTION Iroda++ szoftverhez az interneten keresztül jutottunk el. Azt is megtudtuk, hogy a rendszert egy kiadó-nyomda már alkalmazza, akik elismeréssel beszéltek róla" - mondta Strausz Éva, a vállalat cégvezetője. "Természetesen több cégnél is jártunk vállalatirányítási rendszereket tesztelve, de egyszerűsége és felhasználóbarát volta miatt az Iroda++ bizonyult számunkra a legmegfelelőbbnek. Erről a fejlesztés, illetve a betanulás alatt meg is győződhettünk" - tette hozzá.
A rendszer bevezetése 2005. januárjában kezdődött, és már valamennyi tervezett területen működik.
"Eredményként már most látható, hogy például a készletnyilvántartás, illetve a számlázási rend szigorításával az információvesztést sok esetben elkerültük, és a nyomon követhetőség is könnyebbé vált" - hangsúlyozta Strausz Éva.
A további tervek között szerepel, hogy a nyomda a vele "szimbiózisban" lévő alvállalkozókat is a rendszerbe kapcsolja, így nagy mennyiségű manuális munkát válthat ki ez a megoldás.
Kapcsolódó cikkek
- rEVOL Express: modulokból összeállítható dobozos ügyviteli programcsalád
- A rEVOLUTION Iroda ++ 7.1 az e-adóbevallást is támogatja
- A rEVOLUTION Iroda ++ 7.1 az e-adóbevallást is támogatja
- Microsoft Gold Certified Partner lett a rEVOLUTION
- Termelésirányítás Pályázati forrásból
- A rEVOLUTION építőipari megoldását vezette be a Narva cégcsoport
- Újabb Microsoft elismerés a rEVOLUTION-nek
- Tovább erősít a rEVOLUTION az ERP terén
- Újabb ERP szakemberrel erősít a rEVOLUTION Software
- Számlázás automatikus jogszabálykövetéssel
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az ABB az elektrifikációra és automatizálásra összpontosít a márka újrapozicionálásával
Az ABB bemutatja új márkapozicionálását: “We help industries outrun – leaner and cleaner” („Segítünk az iparágaknak, hogy túlszárnyalják korábbi eredményeiket – gazdaságosabban és tisztábban működve”), ezzel megerősítve a vállalat fejlődésének következő fázisát, mint az elektrifikáció és automatizálás vezetője a sikeres átalakulási időszak után. Az új szlogen azt fejezi ki, amiről az ABB ismert szeretne lenni ügyfelei körében.
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.