Steve Ballmer a Microsoft "Dinamikus Rendszer Kezdeményezéséről"

forrás Prim Online, 2005. április 28. 12:41
Steve Ballmer, a Microsoft vezérigazgatója a vállalat 2005 évi vezetői csúcstalálkozóján (Microsoft Management Summit - MMS) több mint 2600 résztvevő előtt ismertette a Microsoft "Dinamikus Rendszer Kezdeményezés" (Dynamic Systems Initiative - DSI) eddigi eredményeit.

A kezdeményezés célja, hogy lehetővé tegye a Microsoft ügyfelei számára dinamikus környezetek létrehozását és működtetését, illetve az automatizálás, az erőforrások rugalmas kihasználása és a tudásalapú eljárások használata révén a magasabb hatékonyság elérését.

Megnyitó előadásában Ballmer bejelentette, hogy a Microsoft további erőfeszítéseket tesz a DSI támogatása érdekében, jelenleg elsősorban a virtualizáció területére koncentrálva, hogy ezzel is segítse nagyvállalati ügyfeleit számítástechnikai eszközeik rugalmasságának és kihasználtságának javításában. Ballmer bejelentette továbbá, hogy további erőforrásokat fektetnek a "Dinamikus Rendszer Kezdeményezésbe"a biztonságosabb hálózati hozzáférés és az együttműködés terén is.

"Elköteleztük magunkat amellett, hogy az információtechnológia fejlesztése révén nagyobb hatékonyságot és hozzáadott értéket biztosítsunk nagyvállalati ügyfeleink számára" - mondta Ballmer.

Virtualizáció a hardverkörnyezetek fokozott rugalmassága és kihasználtsága érdekében

Előadásában Ballmer bejelentette, hogy hosszú távú stratégiájának részeként a Microsoft növeli befektetéseit a virtualizációs technológiák, és azok felügyeletére szolgáló technológiák terén. A virtualizáció segítségével ugyanis az ügyfelek jobban kihasználhatják a hardver erőforrásokat, és csökkenthetik az informatikai infrastruktúrával kapcsolatos költségeket.

Az ügyfelek igényeire válaszul a Microsoft rövidtávon növeli a Virtual Server 2005 teljesítményét és együttműködési képességét, valamint továbbfejleszti a termék felügyeletének lehetőségit is a Microsoft Operations Manager (MOM) 2005-tel való integráción keresztül:

  • A Virtual Server 2005 Service Pack 1 (SP1) béta változata már most elérhető, a szervizcsomag 64‑bites kompatibilitást és fokozott teljesítményt valamint rendelkezésre állást biztosít. A Virtual Server 2005 SP1 támogatja a Windows Server 2003 x64 változatok gazda (Host) operációs rendszerként való használatát, és a virtuális gép-szoftverének teljesítményét érintő fejlesztések mellett lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy tovább fokozzák hardverkörnyezetük hatékonyságát. A Virtual Server 2005 SP1 béta a https://beta.microsoft.com címen érhető el. A végső változat a tervek szerint az év vége előtt jelenik meg.
  • A Microsoft együttműködik iparági partnereivel, hogy kibővítse a Virtual Server 2005 SP1-en futó operációs rendszerek körét. E kibővített támogatás célja, hogy a Windows Server 2003 és a Virtual Server 2005 a különféle kiszolgálók egyesítésének nagy teljesítményű platformja legyen.
  • A Virtual Server 2005 új MOM 2005 felügyeleti csomagja egy központi konzolt biztosít a rendszergazdák számára a fizikai és a virtuális számítógépek állapotának és teljesítményének zökkenőmentes felügyeletéhez. Ennek köszönhetően az ügyfelek a legtöbbet hozhatják ki már meglévő kiszolgáló-kezelő eszközeikből a virtuális környezetek felügyelete során.
  • A Microsoft díjmentesen elérhetővé teszi a virtuális merevlemez formátumot (Virtual Hard Disk - VHD), hogy ezzel is megkönnyítse partnerei számára a VHD-alapú megoldások kifejlesztését, és tovább fejleszti a VHD fájlformátum bővíthetőségét. A közös fájlformátum alkalmazása növelheti a biztonságot, a megbízhatóságot és a költséghatékonyságot az ügyfelek számára.


Fenti, a közeljövőben megjelenő termékek és összetevők mellett a Microsoft folyamatos együttműködésre törekszik az iparággal, és növeli erőfeszítéseit, hogy ügyfeleit a Windows platformon még robosztusabb virtualizációs és virtualizáció-felügyeleti megoldásokkal lássa el:

  • A tervek szerint a Windows operációs rendszer "Longhorn" kódnevű változatában a Microsoft virtualizációs képességekkel ruházza fel a platformot a Windows hypervisor (virtuális gépeket felügyelő) technológia felhasználásával. A Windows operációs rendszerbe integrált hypervisor technológia célja, hogy nagyteljesítményű virtualizációs megoldást biztosítson az ügyfelek számára Windows- és heterogén környezetekben egyaránt.
  • A Microsoft Windows hypervisor technológia támogatni fog olyan fejlett hardvertechnológiákat is, mint az Intel Virtualization Technology, valamint az AMD Pacifica előírásai. Ezen szoftver- és hardvertechnológiák ötvözése megnyitja az utat a számítógépek virtualizációjának széles körű elterjedése előtt.
  • A Microsoft System Center termékcsalád teljes mértékben kiaknázza majd a Windows platformon elérhető virtualizáció egyedülálló lehetőségeit.

"A Gartner szerint a virtualizációs technológia és az operációs rendszer integrálása az x86 platform fejlődésének természetes része" - mondta Thomas Bittman, a Gartner Inc. kutatásokért felelős elnökhelyettese és elemzője. "Az integráció a virtualizáció szélesebb körben történő elfogadását fogja kiváltani, ez pedig még fontosabbá teszi a felügyeletet, miközben az ügyfelek igyekeznek kihasználni a technológiát, és fokozni kívánják hardverkörnyezetük kihasználtságát és rugalmasságát."


A heterogén rendszerek együttműködésének fokozása


Ballmer ezen felül ismertette a Web Services (WS) Management megvalósításával kapcsolatban elért eredményeket. Ezt a webszolgáltatás-specifikációt a Microsoft, az AMD, a BMC, a Dell, az Intel, a Sun és a WBEM Solutions együttesen dolgozták ki. A WS-Management egységes módot biztosít a legkülönfélébb rendszerek számára, hogy elérjék, és egymással kicseréljék a felügyeleti adatokat a teljes infrastruktúrán keresztül. Egy Windows Server 2003 és Sun Solaris kiszolgáló segítségével Ballmer a gyakorlatban is bemutatta a WS-Management használatát, bizonyítva ezáltal a platformoktól független rendszerfelügyelet megvalósításának lehetőségét. A WS-Management a tervek szerint az év során később megjelenő Windows Server 2003 R2 része lesz.

A hálózatok biztonsági felügyeletével kapcsolatos iparági együttműködés előmozdítása

Ballmer egyúttal bejelentette a Microsoft architektúráinak összehangolását, valamint a Trusted Computing Group Trusted Network Connect (TNC) architektúra és a Microsoft Network Access Protection (NAP) közötti tervezett átjárhatóságot. Ez a lépés fontos mérföldkő az iparág harmonizációjának irányába a hálózati biztonsági technológiák és a végpontok integritása terén. A Microsoft hálózati hozzáférés védelmét biztosító (Network Access Protection) technológiája leegyszerűsíti azt az eljárást, amely a felhasználók vállalati rendszerekhez és adatokhoz történő csatlakozásakor leellenőrzi az eszközök működését.

A Network Access Protection technológia használatával a Microsoft széles körben támogatott, nyílt megoldással látja el ügyfeleit. Számos cég, köztük a Dell, a HP, a HP ProCurve Networking üzletága, a Juniper Networks, a McAfee, a Sygate, a Symantec és a VeriSign mind a Trusted Computing Group (TCG), mind tagjai a Microsoft Network Access Protection partner programnak.

"A biztonsági támadásokról, valamint a személyes adatokkal való visszaélésekről szóló legutóbbi hírek mind rámutatnak a vállalati hálózatok védett hozzáférése és a végpontok integritása iránti növekvő igényre" - mondta Jim Ward, a TCG elnöke. "A Microsoft Network Access Protection és a Trusted Network Connect architektúra összehangolásának eredményeként a felhasználók és a forgalmazók megbízhatnak azokban a termékekben és szolgáltatásokban, amelyek lehetővé teszik számukra a biztonságos működési környezetet. "


A bejelentés a Microsoft és a Cisco által még 2004 októberében létrejött együttműködéshez is kapcsolódik, mely a Network Access Protection valamint a Cisco Network Admissions Control (NAC) megosztására és integrálására irányult. Mindkét cég folyamatos haladásról számolt be ezzel az összehangolt megközelítésmóddal kapcsolatban, melynek célja, hogy a Cisco hálózati infrastruktúráját és a Microsoft Windows beépített biztonsági jellemzőit a felhasználók egyaránt kiaknázhassák. A Network Access Protection a Windows Server 2003 következő jelentős kiadásában fog megjelenni, melynek kódneve "Longhorn Server".

Kulcsszavak: Microsoft szerverszoft

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59