Oracle Fusion Middleware: Oracle köztesszoftverek új néven
Az Oracle Fusion köztesszoftver átfogó, nyílt, és szabványokon alapuló megoldást kínál a szolgáltatásorientált architektúrák (SOA) telepítésére, amellyel az Oracle a vállalati alkalmazások integrációját szeretné még egyszerűbbé tenni. Az Oracle köztesszoftvere az Oracle E-Business Suite alkalmazáscsomag mellett számos más vállalati alkalmazást is támogat, és emellett több ezer olyan független szoftverszállító munkáját is segíti, amelyek a köztesszoftvert saját alkalmazásaik fejlesztési platformjaként használják.
A folyamat következő lépcsőfokaként az Oracle azt tervezi, hogy 2005 második, illetve harmadik negyedévében lefolytatja a PeopleSoft és a J.D. Edwards alkalmazások és az Oracle Fusion teljes kompatibilitásának tanúsítási eljárását. Ezzel a vállalat a PeopleSoft- és J.D. Edwards-rendszerek felhasználóit segíti abban, hogy minél előbb áttérhessenek az információs korszak követelményeinek megfelelő alkalmazásokra.
Az Oracle számára fontosak az egykori PeopleSoft és J.D. Edwards ügyfelek, ezért továbbra is támogatja az IBM, a BEA és egyéb fejlesztők platformjain futó PeopleSoft Enterprise és J.D. Edwards EnterpriseOne termékcsaládokat.
Egységes rendszerben
Az Oracle Java alkalmazás-kiszolgálóval tanúsítottan használható PeopleSoft- és J.D. Edwards-alkalmazások az Oracle Portálhoz is illeszkednek majd, így a felhasználók ugyanarról a vállalati felületről érhetik el az Oracle E-Business Suite alkalmazáscsomagot, valamint a PeopleSoft és a J.D. Edwards vállalati alkalmazásait. A PeopleSoft és a J.D. Edwards alkalmazásai, illetve az Oracle Identity Management modul hamarosan befejeződő integrációjával a biztonságfelügyelet költségei is csökkennek.
Az Oracle Fusion köztesszoftver részét képező Oracle BPEL folyamatkezelővel a felhasználók a különböző heterogén alkalmazások között alkalmazásintegrációs programinterfészek (API-k), valamint a PeopleSoft, a J.D. Edwards és az Oracle E-Business Suite webszolgáltatásra alkalmas integrációs pontjai segítségével üzleti folyamatokat építhetnek és vezethetnek be. A lehető legnagyobb fokú együttműködés érdekében az Oracle minden termékcsaládhoz integrációspont-könyvtárakat bocsát rendelkezésre, és ezeket az integrációs pontokat integrációs katalógusokban teszi közzé.
2004-ben mind az Oracle, mind pedig a PeopleSoft elindította bérüzemeltetésben működtetett szolgáltatáskatalógusát. Ezek a katalógusok olyan egységes dokumentációs forrásként működnek, amelyekben az összes webszolgáltatásra alkalmas integrációs pont megtalálható. 2005-ben a helyi katalógusok lehetővé teszik majd, hogy a felhasználók alkalmazásszolgáltatásaikat az Oracle BPEL folyamatkezelővel összekötve összehangolhassák a különböző termékcsaládokon futó üzleti folyamataikat.
Kapcsolódó cikkek
- Jelentősen javította eredményét az Oracle
- Az Oracle félmilliárdért felvásárolja az Agile céget
- IDC: Az Oracle vezeti a relációs adatbázis-kezelők piacát
- Oracle: 36%-os eredménybővülés
- Oracle: vártnál kedvezőbb negyedéves eredmények
- Az Oracle 3,3 milliárd dollárért felvásárolta a Hyperiont
- Oracle TimesTen adatbázis-kezelő 7-es verzió
- RIS: az első JD Edwards outsourcing szolgáltató Magyarországon
- Oracle negyedév: rekordbevételek és rekorderedmények
- Az Oracle felvásárolja a Demantrát
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.