Lionel Richie is fellép a júniusi Kapcsolat koncerten
A Kapcsolat Koncert világszerte elismert sztárvendég Lionel Richie lesz, akinek előadásában olyan slágerek csendülnek fel a Felvonulási téren, mint a „Hello”, „Say You, Say Me”, „Dancing on the Ceiling”, „All Night Long” vagy az „Easy”. Lionel Richie hihetetlen karriert mondhat magáénak, amely közel 30 éve tart. Túl van közel 100 millió eladott lemezen, 50 különböző megnyert díjon – köztük 5 Grammy-n, egy Oscar-on és egy Golden Globe-on.
A T-Mobile vendége 1949. június 20-án született Lionel Brockman Richie Junior néven. Viszonylag későn kezdte zenei pályafutását, egyetemi tanulmányai után mérnökként, majd váratlan fordulattal lelkészként tevékenykedett. Ez az utóbbi kitérő azonban jót tett neki, hiszen bensőséges viszonyba került a soul és a gospell izgalmas zenei világával. Csak ezután szentelte tehetségét a zenének. 1967- barátaival megalapította az akkor még The Mystics névre hallgató, később The Commodores névre átkeresztelt csapatot. Sikerük az egész hetvenes éveket jellemezte, olyan neves slágerek kerültek ki albumaikról, mint az Easy, Sail On, Still vagy a Three Times A Lady. A nyolcvanas évek elején egyre többet dolgozott "idegen" előadókkal, így jelent meg Kenny Rogers-szel közösen készített száma a Lady, mely rögtön a slágerlisták élére ugrott. Hasonló sikert aratott a következő év elején a Diana Ross-szal készített duettje, az Endless Love, mely egyúttal az azonos című Brooke Shields film betétdala volt. Ez a szám a Talma Motown lemezkiadó cég legsikeresebb kislemeze lett, hiszen több mint kilenc héten keresztül vezette a sikerlistákat. A sikereket látva Richie úgy döntött, szólókarrierbe kezd, és kilépett a Commodores-ból.
1982-ben látott napvilágot első szólóalbuma melynek címe egyszerűen: Lionel Richie. A korong azonnal sikert aratott, több mint négymillió példányt adtak el belőle. A következő, 1982-ben megjelent Can't Slow Down albumon található számok mindegyike sláger, de közülük is kiemelkedik a Hello, és az All Night Long amelyek több mint tízmillió példányban keltek el. Szinte természetes, hogy az Év Albuma címet a Grammy díjkiosztáson ez az album nyerte el. Egyébként Richie igen sok Grammy díjat zsebelhetett be az idők folyamán, különösen, mint zeneszerző aratott a legkülönbözőbb kategóriákban. Megasztári státuszát megerősítette, hogy az 1984-es los angeles-i olimpia záróünnepségén is fellépett. 1985-ben Michael Jackson-nal és Quincy Jones-szal közösen megírták a We Are The World című “segélydalt”. Ebben az évben adta ki Dancing On The Ceiling című albumát is, ezen található Say You, Say Me a White Nights című film betétdala, melyért 1986-ban Golden Globe és Oscar díjat kapott.
A következő néhány évben nem jelent meg saját albuma, elsősorban producerként tevékenykedett. 1992-ben a Motown kiadett egy gyűjteményes lemezt Back to Front címmel, de a korongon két vadonatúj dal is található. Saját zenei hangzásvilágát megújítva 1996-ban megjelenteti a Lauder Than Words című nagylemezét, melyen a blues hangzását felváltja swing és a hip-hop. Az 1998-as Time című albumon már megint a Richie eredeti zenei világát idéző dalok szólaltak meg. Az igazi, áttörő visszatérés 2001-ig váratott magára, amikor megjelent a Renaissance című album. A visszatérés sikerét az is jelezte, hogy a Hollywood Boulvardon, a Walk of Fame-en csillagot kapott. 2001 óta még két válogatásalbumot adott ki meg, majd tavaly megjelent legújabb „Just for You” című lemeze, melynek címadó dala már fergeteges sikert aratott világszerte.
Kapcsolódó cikkek
- Bezárt az allofmp3.com
- Microsoft IT a 2008-as pekingi olimpián
- Adásszünettel a zenéért
- Májusban 42 ezerrel nőtt a hazai mobil-előfizetők száma
- Flash alapú Zune Wi-Fivel?
- Mobiltelefonos zeneletöltő szolgáltatás indul Európában
- T-Mobile szélessávú 3G/HSDPA hálózat már 41 városban
- Csöppnyi digitális mikrofon a jobb hangminőségért
- Elindult a T-Mobile Kapcsolat koncert honlapja
- Elindult az online jegyértékesítés a Hegyalja fesztiválra
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!