Az FBI is nyomoz az identitástolvaj Spyware ügyében
Genda Csongor Zoltán, 2005. augusztus 8. 18:10
A Sunbelt biztonsági szoftvereket fejlesztő cég szerint az úgynevezett „CoolWebSearch” (CWS) kártevő nem csak arra szolgálhat, hogy nem kívánt oldalakra vezesse a számítógépfelhasználókat, hanem olyan adatrabló CWS-verziók is léteznek amelyek figyelik a felhasználó által leütött billentyűket, ezen adatokat rögzítik, majd továbbküldik a szerzett információkat egy idegen szerverre.
A Sunbelt szerint a program leginkább számlaadatokra és különböző felhasználói jelszavakra fókuszál. Patrick Jordan a CoolWebSearch egyik szakértője megfigyelte a kártevő viselkedését és arra a következtetésre jutott, hogy fertőzés esetén az adott számítógép nem csak spam-zombivá vált, hanem kapcsolatot létesített egy idegen webszerverrel is. Nyomon követve az útvonalat, eljutottak egy identitásrabló bűnbandához, akik nagy mennyiségben lopják a gyanútlan felhasználók személyes adatait. A biztonságspecialista időközben értesítette FBI embereit is az esetről, akik azóta nagy erőkkel nyomoznak a bűnözők után.
A Sunbelt szakemberei azt ajánlják az internetezőknek, hogy használjanak gépük védelme érdekében anti-spyware programokat is.
A Sunbelt szakemberei azt ajánlják az internetezőknek, hogy használjanak gépük védelme érdekében anti-spyware programokat is.
Kapcsolódó cikkek
- A biztonsági cégek is tehetetlenek lesznek...
- Sms-ben lopja el az adatokat egy új trójai
- Vírusjárványok helyett zsaroló hackerek
- A biztonságspecialisták feltörhetetlen zsarolóvírusokat jósolnak
- Észt hackerek német bankügyfelek számláit csapolták meg
- Adathalászok célkeresztjében a Paypal-felhasználók
- Elfogták a Zotob féreg alkotóit
- Kínából támadják az amerikai kormány számítógéprendszereit
- Gazdasági információszerzés áll a trójai-támadások mögött
- Egy "Nokia-rajongó" közzétette a Lasco.A mobilféreg forráskódját az interneten