IBM-Dassault: gyártóipari terméktervezés-gyorsítás
Ismeretes, hogy az iparvállalatoknál készülő új tervek és termékek gyakran 70-80 százalékban a korábbi projektek során is alkalmazott adatokra és ismeretanyagra épülnek. A GMD megoldást alkalmazó vállalatok akár 50 százalékkal lerövidíthetik a tervezés időtartamát és akár 60 százalékkal a gyártás, illetve az összeszerelés idejét.
A GMD, a Dassault Systémes által fejlesztett IBM PLM megoldás egy már a gyakorlatban is jól bevált eszköz (példa rá a Sanyo Mechanic Works vagy a raklapgyártó Jokan Systems), amely hozzásegíti a gyártó cégeket termelékenységük, nyereségességük növeléséhez és befektetéseik gyorsabb megtérüléséhez. A GMD megoldás több oldalról is hozzájárul a terméktervezési folyamat egészének felgyorsításához, valamint az innováció kiteljesítéséhez:
- a létrejött tervezési ismeretek rögzítésével és újrafelhasználásával,
- az ismétlődő és monoton tervezési feladatok automatizálásával,
- a tervezési szabályok egységes alkalmazásával a szabvány alkatrészek használatán keresztül,
- a tervező, szimulációs és gyártási részlegek fejlettebb együttműködésének megvalósításával.
A GMD az IBM új, integrált PLM Express portfoliójának fontos komponensén, a Collaborative Generative Design (CGD) platformon keresztül áll rendelkezésre; a PLM Express elérhető árfekvésének köszönhetően a közepes méretű vállalatok számára kínál előnyös PLM megoldást. Alkotóelemei a Catia V5 tervező és tudásközpontú ("knowledgeware") alkalmazások, az együttműködést és a biztonságos termékadat elérést szolgáló Smarteam valamint a Generative Design Practices (GDP) Companion gyakorlati oktatóprogram. Ez utóbbi az oktatási anyagokon kívül terméksablon mintákat is tartalmaz, amelyek megkönnyítik a generatív tervezés legjobb gyakorlatainak elsajátítását és alkalmazását, és elősegítik az új generatív tervezési szemlélet sikeres meghonosítását.
Kapcsolódó cikkek
- "Reflexekkel" bíró autókon dolgozik az IBM
- Nyomtatórendszerekre szakosodott az IBM és a Ricoh közös vállalata
- Az Accenture-t építi a Vodafone integrált vállalatirányítási rendszerét
- Megjelent az Adobe LiveCycle Enterprise Suite család
- IBM: SOA témájú nemzetközi konferencia Budapesten
- A rEVOLUTION Iroda ++ 7.1 az e-adóbevallást is támogatja
- A rEVOLUTION Iroda ++ 7.1 az e-adóbevallást is támogatja
- Beszerzés - nyíltan
- A kis- és középvállalatok versenyképességéért - workshop és kiállítás
- IBM pengeszerverek kisvállalkozásoknak
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.