Ünnepélyes MIK-megnyitó az Infoparkban

forrás Prim Online, 2005. szeptember 8. 17:12
A 17 alapító konzorciumi tagszervezet mintegy 150 képviselőjének és a sajtó jelenlétében ma 11 órakor Budapesten, az Infoparkban ünnepélyesen megnyitották a Mobil Innovációs Központot (MIK). Korábbi tájékoztatásainkhoz képest több bejelentés is elhangzott a hivatalos megnyitón.
1. A MIK a Műegyetem keretében, annak egy szervezeti egységeként, a rektor irányítása mellett működik
2. három konzorciumi tag, a BME, a Pannon GSM és a T-Mobile tervezik, hogy közösen létrehoznak és megnyitnak egy, a MIK-et is szolgáló számítógép-hálózatot
3. a MIK tevékenységében kulcskérdést fognak alkotni a jövő mobilhálózatának alkalmazásai, a szervezet olyan jövőbeli technológiákkal kíván foglalkozni mint a PAN (Personal Area Networks) és BAN (Body Area Networks),
4. a konzorciumban nincsenek kis- és középvállalatok (kkv), de létrehozták az érdeklődők körét (már 20 jelentkezőt regisztráltak)
5. a MIK célkitűzései között a regionális iparfejlesztés is megtalálható
6. a kutató és fejlesztő munka döntően a tanszékeken és a tagok kutatói munkahelyein fog folyni
7. a közbeszerzés útján megvalósítandó IPv6 alapú teszt(gerinc)hálózat úgynevezett "többszállítós" megoldású
8. a teszthálózat beszerzése jelenleg kutatási fázisban van, a kétütemű beszerzés első üteme a tervek szerint ez év végére megvalósul,
9. 10 éves időtartamra szóló stratégiai terv alapján működik a MIK, amely az első 4 évben kap támogatást a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivataltól, összesen 2 milliárd forintot, ebből 2005-ben 600 millió forintot,
10. létrehozták a MIK hivatalos weboldalait, amelynek címe: http://www.mik.bme.hu

Kulcsszavak: mobilhálózat UMTS

A Jobsgarden kutatása szerint a cégek 62 százaléka tervez foglalkozni a mesterséges intelligenciával a közeljövőben

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 20:39

Indul a K&H STEM pályázat: az IT hallgatók innovatív megoldásait várják

Technológiai pályázatot hirdet a K&H a hazai IT képzést nyújtó felsőoktatási intézmények hallgatói számára, hogy elismerje azon fiatal szakembereket, akik kiemelkedő szakmai, tudományos dolgozataikkal hozzájárulnak az új, innovatív megoldások kitalálásához és inspirációként szolgálnak mások számára. A közel 2 millió forint anyagi támogatást és szakmai projektmunkában való részvételi lehetőséget biztosító pályázatra alap- és mesterképzés kategóriákban, összesen 8 témakörben – köztük AI, fintech és felhőtechnológiában – lehet jelentkezni itt.

2024. május 6. 19:53

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Clipboardic 1.18

A kis segédprogram figyeli a vágólap tevékenységét, és minden alkalommal, amikor másol valamit a vágólapra, automatikusan menti a másolt adatokat egy Windows vágólapfájlba (.clp). Később, amikor újra szüksége lesz a másolt adatokra, egyszerűen kiválaszthatja a megfelelő vágólapfájlt, és a Clipboardic automatikusan beilleszti azt. A Clipboardic lehetővé teszi a vágólap adatainak egyszerű megosztását a helyi hálózat több számítógépe között.

2024. május 6. 16:30

100 éves a kismegszakító, amely lehetővé teszi az energetikai átállást

Az ABB-nek a maga nemében első kismegszakítója (Miniature Circuit Breaker/MCB) már 100 éve biztosítja az elektromos áramkörök védelmét, és a jövő fenntarthatósági igényeihez igazodva napjainkban is tovább fejlődik. Mivel az összes tűzeset közel egynegyede lakóépületekben keletkezik, ezért kijelenthető, hogy a kismegszakítók az otthonok biztonságossá tételével forradalmasította az életmódunkat, sőt megteremtette az elektromos biztonságot az egész társadalom számára, a vasúti infrastruktúrától kezdve a gyárakon, a kereskedelmi épületeken át, az adatközpontokig.

2024. május 6. 16:29

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55