IX. Telecom Liberalizáció Konferencia
Megnyitójában Bárányné Sülle Gabriella (T-Mobile), a konferencia moderátora emlékeztetett rá, hogy mértékadó EU-szakértők szerint a következő 15 évben a piaci modellekben sokkal nagyobb szerepet kap az innováció, mint maguk a szolgáltatások.
Az öt előadás és a "Versenyhelyzet, piaci konszolidáció" témájú panelbeszélgetés élő és megalapozott ismereteket nyújtottak a várható változásokról az iparágban, felszínre hozva a fontos kérdéseket az új üzleti modellekben, a keresletekben és a jogi-szabályozási környezetben érzékelhető trendekről is. A konferencia a következő kérdésekre kereste a megfogalmazható válaszokat: hogyan birkózhat meg a hírközlési szakpolitika a dinamikusan változó szabályozási szűkületekkel; milyen stratégiai elemekkel bővülhet a hírközlési hatóság eszköztára; mennyivel kerültek közelebb a keresletekhez és a megvalósításhoz a konvergens szolgáltatások innovatív termékei; hogyan érhetnek be a piacokon az új IP és mobil hálózatok és alkalmazások; mennyire új az új generációs hálózat felépítése és működése; melyek lehetnek a szolgáltatók növekedési a pályái a változó igények és keresletek kielégítésére; mi lehet a "3 az egyben" modell üzleti alapja; mivel jár együtt a gazdasági versenyhelyzet megtartása a megélénkülő piackonszolidációs törekvések mellett?
Tóth László, az NHH stratégiai igazgatója "A Nemzeti Hírközlési Hatóság szabályozási stratégiájának tervezése" címmel tartott előadásában a nyár elején indult munkáról szólt. Kijelentette, hogy a már közzétett vitaanyag alapján ez év végére elkészül a stratégiai koncepció. "A folyamat többlépcsős, és egyre komolyabb anyagok elkészültét feltételezi" - mondta Tóth. Hozzátette: 4 témakörben (szabályozói célok, piaci helyzet és trendek, lehetséges szabályozási irányok, piaci forgatókönyvek) összesen 15 kérdést fogalmaztak meg a vitaanyagban. A stratégiai igazgató szerint máris látható, hogy a jelenlegi hírközlési szabélyozás túl bonyolult, rendkívül erőforrás-igényes és a különböző szinteken alkalmazott eszközök egymással ellenmondásba kerülhetnek. Ezáért az NHH határozott törekvése, hogy legalábbis a kevésbé fontos területeken egyszerűsítse a szabályozást.
További előadások a következő témákban hangzottak el: az EU elektronikus hírközlési szakpolitikájának készítési stratégiája; innováció a T-Comnál; lehet-e nálunk működőképes a virtuális mobilszolgáltatói üzleti modell; "3-az-1-ben" modell a kábeltévé-szolgáltatásban.
Kapcsolódó cikkek
- 2010-re a világ telefonforgalmát a feljövő piacok uralják
- Teljes Microsoft-jelenlét az ITU 2006-on
- A Nobel-békedíjas Dr. Yunnus nyitja idén az ITU Telecom World konferenciát
- Európai ITU fórum Bulgáriában
- Megnyílt a 7. Bosch távközlési és biztonságtechnikai szakmai nap
- Távközlés: fókuszban a tartalom és a fogyasztói magatartás
- Terítéken az európai hírközlés-szabályozás
- BBJ-konferencia a magyar távközlési piac újdonságairól
- Nemzetközi konferencia a hírközlés-szabályozásról
- Rendhagyó helyszínen rendezik meg az ITU Telecom World 2006-ot
Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így parkolunk mi: hol és mennyit fizetnek a magyarok a várakozásért?
Országosan 720 forintot fizetnek átlagosan az autósok egy parkolásért, de 1000 forint alatt ritkán ússza meg az, aki Budapest belvárosában áll meg a járművével – derül ki a Simple mobilapplikáció statisztikájából. Több órát inkább a népszerű kirándulóhelyek és fürdők környékén várakoznak a magyar autósok, ezért vidéken a nyár számít kiemelt időszaknak parkolás szempontjából.
Karácsony korlátok nélkül
Az embereket egymástól elválasztó láthatatlan, de nagyon is érzékelhető falak áttöréséről szól a Telekom idei karácsonyi kampánya. Magyarország mellett a Deutsche Telekom Csoport kilenc másik európai országában bemutatott alkotás üzenete, hogy a bennünket körülvevő sokféle gátat legtöbbször mi magunk teremtjük meg, és hogy tudatos igyekezettel ugyanolyan egyszerűen lebonthatjuk őket – sokszor éppen a hétköznapok innovációi által – mint amilyen észrevétlenül felépültek.
A Samsung AI-alapú újításait ismerte el a Consumer Technology Association
A Samsung legújabb termékeit és szolgáltatásait a rangos CES 2025 Innovációs Díjjal ismerte el a Consumer Technology Association (CTA) szervezet, a vállalat négy kategóriában a „Legjobb Innováció” címet is elnyerte. A díjakat két hónappal a világ egyik legnagyobb és legjelentősebb technológiai eseményét, a CES 2025 kiállítást megelőzően osztják ki, ezek az elismerések is kiemelik a Samsung elkötelezettségét a fogyasztói elektronika határainak bővítése iránt. A mesterséges intelligencia, a fenntartható tervezés, valamint az inkluzív felhasználói élmény terén megvalósított fejlesztéseivel a Samsung továbbra is mércét állít az iparágban.
A HONOR Magic V3 és V2 a minimalista divat legjobb barátai
A telefon, a kulcsok, a laptop, a pénztárca, a tablet, az iratok és egyéb, a hétköznapi munkavégzéshez – sőt, létezéshez – szükséges holmik cipelése kimerítő lehet. Nem beszélve arról, hogy kihat a divatra is: elvégre olyan táskákra van szükségünk, amikbe ezek mind beleférnek. A táskaválasztás pedig öltözetünket is meghatározhatja.
Rejoy: Vitték a felújított telefonokat, mint a cukrot
A Rejoy november 17-ig tartó Black Fridayának első napján a magyar vásárlók több mint ezer darab felújított okostelefont, tabletet, laptopot és okosórát rendeltek meg. A mobilok közül a vásárlók az iPhone 12, 13 és 15-ös modellév felújított példányait keresik a leginkább, míg laptopból az M1 lapkával szerelt MacBook Air volt a legnépszerűbb. Utóbbi 199 990 forintos felújított példányait néhány óra alatt elkapkodták.