Az OTP tranzakciós adattárháza a világelsők közt
Világ legnagyobb üzleti adatbázisai Oracle-n futnak
A Winter Corporation 20 ország 11 iparágában végezte felmérését az „adatbázis legek” rangsorolására. A kutatásban résztvevő cégek adatbázisainak igazoltan el kell érni egy előre meghatározott minimális méretet. A program az adatbázisok azonításán túl bemutatja azok készítőit és működtetőit, a terméket, a platformot és az architektúrát is, amelyek együttesen az adatbázisok határait tágítják.
A kutatás számos érdekes eredménnyel szolgált az adatbázisok fejlődéséről. A legnagyobb adatbázis mérte megháromszorozódott két év alatt, túllépve a 100 TB-os határt. A sorok/rekordok száma ugyanezen időszak alatt megötszöröződött, elérve a 2.8 trillió sort. 2005-ben első alkalommal a csúcsterhelés túllépte az egymilliárd SQL parancsot óránként, és szintén az első alkalommal a Linux megjelent a legnagyobb adatbázisok platformjaként.
A kutatás további megállapításai:
A világ legnagyobb kereskedelmi adatbázisa a Yahoo! 100 TB-os Oracle adatbázisa, amely egyben a világ legnagyobb kereskedelmi adattárháza is. Az idei nyertes több mint háromszor nagyobb a két évvel készített hasonló felmérésben első helyen végzett – szintén Oracle – adatbázisnál.
A világ legnagyobb kereskedelmi UNIX adatbázisa Oracle-n fut.
A világ legnagyobb kereskedelmi Linux adattárháza Oracle adatbázis használ.
A világ legnagyobb tudományos célra használt adatbázisa szintén Oracle adatbázis.
A világ legnagyobb tranzakciós adatfeldolgozó rendszere UNIX-on – több mint 16 TB adattal – Oracle adatbázison fut.
A világ első 10 UNIX PLTP rendszeréből 9 Oracle adatbázist használ.
A Winter 2005 TopTen programban résztvevő Linux DSS és OLTP adatbázisok közül az összes alatt Oracle adatbázis működik.
Az Oracle ez egyedüli szállító, amely Linux, UNIX és Windows környezetben is eredményeket ért el Programban.
Az Oracle-nek köszönhetően a Linux mára egyértelműen bizonyította létjogosultságát a kereskedelmi adatbázis piacon, mivel két ilyen platformon működő adattárház is bekerült az első tíz közé. A világ legnagyobb Linux DW mérete 24, 7 TB, amely a hatodik helyet jelentette az összesítésben.
Kapcsolódó cikkek
- Jelentősen javította eredményét az Oracle
- Oracle: Automatikus szinkronizálás és még több mobil platform támogatása
- Jön a 11g: 4 év után az első jelentős Oracle adatbázis-frissítés
- Oracle: új világrekord négymagos és nyolcmagos platformokon
- Az Oracle félmilliárdért felvásárolja az Agile céget
- Új bíró, halasztás az Oracle-SAP perben
- IDC: Az Oracle vezeti a relációs adatbázis-kezelők piacát
- Oracle Application Express 3.0
- Új verzióval jelent meg az Oracle Enterprise Manager
- Áprilisban ismét HOUG konferencia
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.