A magyarországi ECDL Iroda közleménye
Az ECDL központi nyilvántartási rendszerrel működik, amely tartalmazza valamennyi vizsgakártya-, ill. bizonyítványtulajdonos adatait: ily módon az NJSZT ECDL Irodájában bármikor azonnal ellenőrizhető, hogy valódi bizonyítványról van-e szó.
Maga a bizonyítvány speciális nyomású, hologrammal és egyéb azonosító jelekkel ellátott, speciális sorszámozású, jogilag védett dokumentum, amelyet kizárólag az NJSZT ECDL Irodája állít ki, és amelynek hamisítása legalább olyan kockázatos, mint bármely okiraté.
Ha mindezek ellenére bárki mégis "gyanús" ECDL-bizonyítvánnyal találkozna, az azt jelenti, hogy mára Magyarországon az ECDL olyan értéket képvisel, amelyért még kockáztatni is érdemes.
Mindazonáltal kérjük, hogy akiben egy cseppnyi gyanú ébred valamely bizonyítvány eredetiségét illetően, haladéktalanul jelezze azt az NJSZT ECDL Irodájában, a következő címen: 1054 Budapest, Báthori u. 16., e-mail: ecdl@njszt.hu, tel.: 3329-390, fax: 3318-140.
Végül, de nem utolsósorban: mára több mint hétezren szereztek legális úton ECDL-bizonyítványt, és még egyszer ennyien vannak azok, akiknek ehhez már nem sok hiányzik!
Alföldi István
Kapcsolódó cikkek
- Évente 295 milliárd forint a számítógépes tudatlanság ára
- NJSZT: ECDL-születésnap
- Informatikai felkészítés érzékszervi fogyatékosoknak
- ECDL a szakképzésben - kölcsönös átjárhatóság
- ECDL - jó, ha zsebben van
- Három új ECDL vizsgamodul:Képszerkesztés, Webkezdő, CAD
- A tanulás ma már életforma
- ECDL oktatási akciót hirdet a SZÁMALK Informatika Rt.
- Magyarországon 200 ezren tettek ECDL számítógép-használói vizsgát
- A hazai ECDL program meghatározó napja
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.