A Microsoft kiterjeszti az EUGA programot

forrás Prim Online, 2006. február 6. 14:11
Az Európai Microsoft Kormányzati Vezetői Fórumon (Microsoft Government Leaders Forum (= GLF) a Microsoft Corporation bejelentette, hogy kiterjeszti „European Union Grants Advisor” (EUGA) programját. A vállalat korábban vállalta, hogy az Európai Unió 25 tagállamában elindítja az EUGA programot, amely az EU és a helyi kormányok által kínált finanszírozási lehetőségekre kívánja felhívni a tagországok kis- és középvállalatainak figyelmét. E kezdeményezésben vállalt szerepével a Microsoft az európai innováció, versenyképesség és növekedés ösztönzésére törekszik. A jelenleg 18 uniós tagországban működő EUGA előnyeit több mint 132 ezer KKV élvezi, és a Microsoft arra számít, hogy a programot néhány hónapon belül a maradék hét tagállamra kiterjesztve jóval több vállalakozást sikerül elérnie.
A 25 tagú unióban mintegy 20 millió kis- és közepes méretű vállalat aktív, és ezek az összesített GDP 57 százalékát állítja elő. A 140 millió embernek munkát adó vállalkozói kör ráadásul évente 5 százalékkal javít a teljesítményén, vagyis dinamikusabban bővül, mint a teljes gazdaság. Ekkora részesedés láttán nyilvánvaló, miért van kulcsszerepük e vállalkozásoknak a gazdasági versenyképesség növelésében. Ha a kkv-k ismerik a megfelelő technológiákat, pályázatokat, programokat, akkor a fejlődés mozgatórugói lehetnek.

A Jean-Philippe Courtois, a Microsoft International elnöke a rendezvény előtt így nyilatkozott: „Kormányzati partnereink azt szeretnék, hogy rugalmas technológiákkal és kezdeményezésekkel támogassuk erőfeszítéseiket. Az EUGA folyamatos kiterjesztésével a Microsoft hozzájárul a munkahelytereméshez és ösztönzi az innovációt az európai kis- és középvállalatok körében.”

Az elmúlt évben a HP és az Intel is együttműködött a Microsofttal az EU Grants Advisor program regionális szintű megvalósításában. Rajtuk kívül több mint 60 vezető vállalat – köztük helyi távközlési cégek, bankok és kereskedelmi kamarák – vesz részt az EUGA helyi konzorciumainak munkájában. Azokban az országokban, ahol már elindult a program, máris láthatóak annak rendkívüli eredményei.

Az EUGA webhelyén a látogatók tájékozódhatnak a különböző helyi, regionális és EU-forrásokról és megtudhatják, mely támogatások igénybe vételére jogosultak. A program emellett független helyi szaktanácsadást biztosít a rendelkezésre álló támogatásokról, és segít a technológiai, innovációs és üzletfejlesztési pályázatokkal kapcsolatos formaságok és tennivalók lebonyolításában.

Az Európai Unió többi országához hasonlóan tavaly májusban hozta létre a Microsoft Magyarországon is az EUGA elnevezésű kezdeményezését, amelynek legfőbb célkitűzése, hogy szakértői segítséget nyújtson a hazai kis- és középvállalati (kkv) szektor, valamint az önkormányzatok és a nonprofit szervezetek számára az európai uniós pályázati forrásokhoz való hozzájutásban. A kezdeményezés megvalósításában a Microsoft olyan társakra talált, mint az Intel Magyarország, a HP Magyarország, a T-Online Magyarország, valamint a HVB Bank Hungary.

Az EUGA keretében az ügyfelek teljes körű szolgáltatást kapnak, mely a megfelelő pályázat kiválasztásától kezdődően a pályázati anyag összeállításán keresztül a szükséges informatikai megoldás kidolgozásáig és megvalósításáig terjedhet. A pályázat benyújtásához szükséges induló díjakat a konzorciumi tagok magukra vállalják. Ezen felül a konzorcium mind az öt tagja a pályázatokra szabva alakított ki nagyon kedvező ajánlatokat, ezzel is ösztönözve a vállalkozásokat a beruházásra, pályázatok beadására. A program májusi indulása óta mintegy 300 cég érdeklődött a Microsoft EUGA programjában rejlő lehetőségekről, s mintegy 10 százalékuk adott be pályázatot. Bár a pályázatoknak még csak egy része ért el a döntőbizottság asztalára, bíztató jel, hogy a már elbírált művek elsöprő többsége támogatást nyert. A Gazdasági Versenyképesség Operatív Program (GVOP) 4. prioritásának kiírásai, melyek az EUGA gerincét alkotják, hatalmas forrásokat rejtenek.

További információért látogasson el a ww.euga.hu weboldalra
Kulcsszavak: Microsoft e-government

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat

Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.

2024. november 22. 14:58

A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán

A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.

2024. november 22. 13:17

Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz

Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére. 

2024. november 22. 11:39

A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai

Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.

2024. november 22. 10:15

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36