A Jövő Háza jövője
Kialakult tehát egy összetett tudományos és kulturális tevékenységet folytató intézmény, mely a továbbiakban a menedzsment és az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) javaslatára Jövő Háza néven folytatja tovább tevékenységét. Ezzel az intézmény a névben is kifejeződő, egységes arculatot kap, és szemléletesen fejezi ki azt a törekvést, hogy a város központjában egy közép-európai jelentőségű tudományos, kulturális és szórakoztató centrumot hozzon létre.
Az egyre bővülő tevékenységi kör és a szélesedő programkínálat mindinkább indokolttá teszi az intézmény továbbfejlesztését. Az IHM kezdeményezésére elindult a Jövő Háza bővítését szolgáló tervek elkészítése a Margit körút, Kisrókus utca, Fény utca és a Ganz sétány által határolt területen. A fejlesztés célja, hogy bel-Budán olyan kulturális és szolgáltató központ jöjjön létre, amely tudományos és ismerterjesztő funkciói mellett helyet ad egy konferenciaközpontnak is, és továbbviszi a Jövő Házából ismert parkjelleget. A hajdani gyárterület felújítása egy mélygarázs építésével egyúttal enyhíti a környék parkolási gondjait. Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter széles körű társadalmi egyeztetést kezdeményez a kidolgozott elképzelések megvalósításáról. Az elkészült felújítási tervrajzok és tanulmányok megtekinthetők a www.jovohaza.hu és a www.ihm.hu oldalakon, illetve március 1-től a Jövő Házában.
Kapcsolódó cikkek
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
- ECDL a szakképzésben - kölcsönös átjárhatóság
- MTA és T-Mobile: újabb mobiltársadalom-kutatási kötet
- Nyári szemeszterrel folytatódik az ingyenes Internet Oktatási Program
- Új piac a fejlődő világnak szánt laptopnak: az USA
- Robotfoci 2050: tudományos ismeretterjesztő DVD
- Három-négy éven belül minden oktatási intézményben lesz internetkapcsolat
- Microsoft: Korlátlan lehetőségek Magyarországon is
- Családi nap a Sinclair ZX Spectrum jegyében
- Vint Cerf: Az információ megosztása az igazi hatalom
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!