Kémprogramok "slágerlistája"

forrás Prim Online, 2006. május 23. 12:07
A világszerte használt Spy Sweeper kémprogram-védelmi megoldás fejlesztője, a Webroot Software rendszeresen közzéteszi az előző időszakban leginkább elterjedt kémprogramok (spyware-ek) listáját. A leggyakrabban előforduló reklám-, trójai és rendszerfigyelő programok tízes listája nemrég vált hozzáférhetővé magyarul is.
Az elmúlt időszakban a reklámprogramok közül a felhasználóknak a legtöbb ’’örömet’’ a 180search Assistant (más néven: Zango), a GAIN és a Hotbar okozta. A 180search Assistant a felhasználót egy adott hirdető weboldalára irányítja át. A GAIN Common Components (közös összetevők) a GAIN hirdetési hálózat reklámszoftver-összetevői. Többnyire ingyenes szoftverekkel együtt, azokkal összekapcsolva terjednek. A HotBar olyan eszköztár, amely kétféle verzióban terjed: az ingyenes változat reklámprogramokkal együtt tölthető le és előugró (pop-up) ablakokat jelenít meg. A fizetős verzió ezzel szemben nem tartalmaz adware-t és nem bombázza pop-up ablakokkal sem a felhasználót.

A trójaiak közül legelőkelőbb helyen a Zlob, a p2pnetwork (más néven: bafepi9f) és a Matcash végzett. Mind a Zlob, mind pedig a Matcash olyan letöltő program (downloader), ami további kártevőket gyűjt össze az internetről és telepít a számítógépre. A p2pnetwork trójai segítségével egy hacker korlátlan hozzáférésre tehet szert a fertőzött számítógéphez, amikor az az internethez kapcsolódik.

A rendszerfigyelők három dobogósa a SpyGraphica, a PC-Controller és a Perfect Keylogger volt. A SpyGraphica a megtámadott számítógép minden tevékenységét figyelemmel kíséri és elmenti egy naplófájlba, későbbi hozzáférés céljára. Ehhez hasonlóan a PC-Controller is titokban nyomon követi a felhasználó minden számítógépes tevékenységét. A Perfect Keylogger a meglátogatott weboldalakat, billentyűleütéseket és egérkattintásokat naplózza.

Mindhárom kategória tízes listája magyarul olvasható a Spy Sweeper weboldalán.
Kulcsszavak: security

Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Black Friday-akciók veszélyeire figyelmeztet az NMHH

Akkor is kaphatunk drága, utánvételes csomagot, ha nem rendeltünk semmit – de nem csak ezzel a módszerrel csalhatják ki a pénzünket az év végi vásárlási szezonban. Karácsony közeledtével egyre többen választják az online rendelés kényelmét, a fogyasztói tudatosság és a kellő körültekintés azonban a virtuális térben shoppingolva is elengedhetetlen. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Hírközlés-felügyeleti Igazgatóságának szakemberei most a kockázatokra figyelmeztetve osztották meg tanácsaikat, hogy a kivételesnek mondott év végi leárazásokkal valóban jól járhassunk.

2024. november 19. 18:00

Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen

Megérkezett az ESET otthoni kiberbiztonsági megoldások új verziója, amely olyan új funkciókkal bővült, mint az ESET Folder Guard, mellyel a felhasználók védett mappákat tudnak létrehozni, vagy a Dark Web Vizsgálat, amely képes riasztani, ha a személyes adataink felbukkannak a dark webes piactereken, fórumokon. Ez az új személyazonosságvédelmi modul mostantól globálisan elérhető.

2024. november 19. 13:02

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01

Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 5. 11:59