ATEN-MSI együttműködés a távoli szerverfelügyelet terén

forrás Prim Online, 2006. június 30. 12:19
Az ATEN IPMI megoldását választotta az alaplapok és szerver-megoldások vezető gyártója, az MSI AMD szerver termékcsaládja számára. Az MSI valamennyi AMD szerverébe implementálja az ATEN távoli szerver-felügyeleti megoldását, mely a különböző gyártóktól származó szerverek egységes felügyeletét és menedzsmentjét biztosítja.
AZ IPMI (Intelligens Platform Menedzsment Interfész) technológiát közel 10 éve dolgozták ki olyan piacvezető gyártók, mint az Intel, a DELL, az NEC vagy a HP, hogy szervereiket egyetlen közös menedzsment felületről lehessen felügyelni. A szerverpiac bővülésével az IPMI egyre fontosabb szerephez jut: Az ATEN piaci előrejelzései szerint a közeljövőben a beépített IPMI technológiával rendelkező szerverek a teljes szerver piac 70%-át adják.

Az ATEN innovatív IPMI 2.0 technológiájának köszönhetően a rendszeradminisztrátor folyamatosan felügyelete alatt tarthatja a szervereket, hatékonyabban használhatja ki a menedzsment funkciókat. Ezen felül az ATEN IPMI megoldása Interneten keresztül is elérhető, így csökkenti a költségeket.

Az ATEN IPMI 2.0 technológiájával az adminisztrátor Interneten vagy LAN hálózaton keresztül, távolról felügyelheti a szerverek számos meghatározó elemét, így a processzor és a ventilátor sebességét, a rendszer hőmérsékletét, a feszültséget, az áramellátást – pl. ki-/bekapcsoláshoz, újraindításhoz. Az IPMI riasztást is küld e-mailben vagy SMS-ben az adminisztrátornak, ha abnormális helyzetet észlel, így hatékonyan képes csökkenteni a szerverfelügyelet időigényét.

Kulcsszavak: szerver MSI Aten

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban

A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.

2024. december 21. 16:47

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32