Rádióhullám-álló irattárcák
Amikor Amerikában 2004-ben ugyanazon a héten engedélyezte az Élelmiszer- és Gyógyszerhatóság (FDA) a betegazonosítás új módszereként a bőr alá ültethető RFID chipet, és fogadta el a belügyminisztérium (US Department of Homeland Security) az útlevelek ilyetén elektronizálását, a magánszféra feltétlen hívei megkongatták a vészharangot.
Az egyik ellenérv az volt, hogy a hatóságok felesleges veszélynek teszik ki az amerikai állampolgárokat, mert ha valaki megfelelő "olvasó" készülékkel rendelkezik, a tömegben távolról is azonnal meg tudja mondani, kinek a zsebében lapul amerikai útlevél. Egy német javaslat úgy egészítette volna ki a rendszert, hogy annak használata a személy közreműködését igényelje, de az amerikai hatóságok kezdettől ellenezték ezt a megoldást, és egy 2005-ös próbaüzemet követően az amerikai belügyminisztérium a szokásos évi 7 millió útlevelet RFID-vel ellátva adja ki.
A CNN hírtelevízió számos szakértőt szólaltatott meg az utóbbi időben az útlevelek révén lehetségessé vált, észrevétlen távazonosítási módszerekkel kapcsolatban.
Úgy látszik, ha valaki meg akarja őrizni inkognitóját, egyetlen megoldás marad számára: a rádiófrekvenciák ellen leárnyékolt irattárca, amelyen keresztül nem jut át az RFID rendszer rádiójele. Szerencsére már sok ilyen kapható - egész új iparág van kibontakozóban - olvasható a The New Scientist című angol tudományos folyóirat online kiadásában.
Kapcsolódó cikkek
- Nem menekülhetsz! - 100%-os RFID kontrol
- A Siemens biometrikus infrastruktúrát telepít és működtet a cseh útlevelekhez
- RFID a műtőben, MR-felvételek mozgó paciensekről
- Impinj-LogSystems együttműködés az RFID terén
- RFID-t épít termékeibe a német cipőkereskedelmi-óriás
- Perrel rettentették el az RFID hibáit bemutató szakértőket
- RFID tantárgyat oktat a VRH
- Kísérleti RFID-megoldás egészségi vészhelyzetekre
- Vásárlás ujjlenyomattal a Citibank szingapúri ügyfeleinek
- Debrecen teszteli az új európai RFID reptéri biztonsági rendszert
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.