Konferencia a honosításról

Kerekes Pál, 1999. december 10. 13:47
A honosítási iparág millenniumi konferenciáját tegnap nyitották meg Budapesten. A konferencia fő témája a kelet-közép-európai nyelvek szoftverhonosítási problémáinak, illetve az e nyelveket használó gazdasági régiók üzleti esélyeinek bemutatása.
A rendezvény célja, hogy megvitassák a termék-globalizáció és -lokalizáció üzleti összefüggéseit, a honosítás finanszírozásának esélyeit és lehetőségeit. A konferencián kétszáznál több - főleg európai - szakember vesz részt. A szakmai fórumot az 1990-ben, Svájcban megalapított nonprofit szövetség, a LISA (Localisation Industry Standards Association), a honosítási ipar nemzetközi kamarája rendezi. A szervezet tagságát a világgazdaság minden térségét reprezentáló szoftverkiadók, hardvergyártók, honosítással foglakozó cégek, és - egyre növekvő mértékben - a számítástechnikai szektorral rokon területek szereplői alkotják.

A plenáris ülések, a panelprezentációk és a különböző esettanulmányok az európai tapasztalatokat mutatják be, a hangsúlyt a közép-európai honosítási üzletág működéséből levonható tanulságokra helyezve. Külön szeminárium foglalkozik Oroszország és a balti államok kibontakozó piacaival. Legtöbben a helyi kultúrákhoz igazított szoftverdesign munkacsoportba regisztrálták magukat.

Michael Anobil, a szervezet főtitkára elmondta, hogy a lokalizációs iparág világviszonylatban - becslések szerint - 50 milliárd dolláros üzleti forgalommal számol. Magyarországra ebből kétmillió dollár jut.

Dave Pullin, az IBM Java-üzletágigazgatója azt hangoztatta, hogy cége azért fektet be a honosításba, mert helyi programjaik a fejlődő országokban munkahelyeket teremtenek, és ugyanakkor új piacokat is nyitnak.

Kevin Graham, a honosítási technológiákat fejlesztő ITP igazgatója bejelentette: új szoftvertesztelő központot állítanak fel Budapesten. A nemzetközi intézmény feladata a funkcionális és nyelvi tesztelés koordinálása lesz, összefogva a különböző régiók és nyelvek igényeire épülő fejlesztéseket.

Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz

Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére. 

2024. november 22. 11:39

A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai

Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.

2024. november 22. 10:15

A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet

A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél. 

2024. november 21. 20:54

Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál

A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról. 

2024. november 21. 19:31

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01