Az Amnesty International tiltakozik az internetes cenzúra ellen
Az Amnesty International és az Internet Governance Forumon (IGF) részt vevő más nem kormányzati szervezetek együtt léptek fel azok ellen az államok ellen, amelyek - például Kína - olyan nagy vállalatokkal együttműködve, mint a Google vagy a Yahoo korlátozzák a területükön a keresőrendszerekben hozzáférhető információkat.
Az Athén egyik külvárosában több mint 1200 küldött - kormányok, valamint a civil és az üzleti szféra szereplőinek - részvételével megrendezett négynapos alakuló IGF-ülés csütörtökön zárult.
Az internet feltalálójaként számon tartott Sir Tim Berners-Lee ugyanaznap a BBC brit közszolgálati műsorszolgáltatónak adott interjújában hangot adott aggodalmának, hogy a terebélyesedő internet visszaélésekre adhat alkalmat. Berners-Lee indokoltnak látja, hogy kutatási programot indítsanak a világháló felhasználásának jövőbeli alakulásáról, a legkülönfélébb tudományágak képviselőinek bevonásával.
"Igazán szükség lenne egy olyan tudományra, amellyel megérthetjük ezt. Képesnek kell lennünk megvizsgálni, hogy továbbra is hasznunkra lesz-e, vagy az lesz a vége, hogy egyik napról a másikra feltűnnek olyan jelenségek, amelyek valójában nagyon rosszak - fogalmazott. - Elképzelhető, hogy kiderül, egy-két nagyon antidemokratikus dolog kezd feltűnni, és hogy a félretájékoztatás kezd eluralkodni az interneten" - figyelmeztetett Berners-Lee.
Kapcsolódó cikkek
- Az internetes cenzúra terjedésére figyelmeztet az Amnesty International
- 122 millió európai az interneten
- A britek neteznek a legtöbbet
- Növekvő netcenzúra világszerte
- Cyberbullying: Az új típusú támadás főként a tizenéveseket célozza
- Indul az Első Magyar Webgazdasági Szakközépiskola
- Nyári szemeszterrel folytatódik az ingyenes Internet Oktatási Program
- Megduplázódott a rosszindulatú kódok száma
- Nincs megállás: folytatódik a világháló gyors növekedése
- A Káoszból kivezető út - a reklám- és médiapiac jövője
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!