Mobil biztonsági megoldás a Check Point Software-től
A Check Point SecureClient Mobile jellemzői:
ˇ Elhelyezkedéstől független hálózati hozzáférés: A mobilitásra és hordozhatóságra tervezett, SSL-alapú VPN kliens könnyedén és biztonságosan kapcsolódik a különböző hálózattípusokhoz.
ˇ Fejlett eszközbiztonság: Az előre meghatározott biztonsági rendelkezések megvédik a mobil eszközöket és adatokat a hackerektől és a rosszindulatú programoktól, miközben a kiegészítő biztonsági beállítások képesek engedélyezni és letiltani a mobil eszközök helyi PC-kkel történő szinkronizálását.
ˇ Fejlett Roaming: A munkamenet folyamatossága és a credential caching lehetővé teszi az automatikus újrakapcsolódást a felhasználó és biztonsági adatok újbóli bevitele nélkül.
ˇ Automatikus adatszállítás: A fejlett hálózati jellemzők lehetővé teszik, hogy bármely IP alkalmazás közvetlenül kommunikáljon a mobil eszközzel a VPN csatornán – mint például a Microsoft Direct Push technológiája – keresztül és így küldjön e-maileket, naptár, kontakt és feladat frissítéseket.
“A SecureClient Mobile a Check Point VPN-1 SecureClient-et használó Windows és Macintosh laptopok távoli hozzáférése terén szerzett több éves tapasztalatán alapul. Lehetővé teszi az IT vezetők számára, hogy gyorsan és könnyedén terjesszék ki a kritikus alkalmazásokat a mobil eszközökre, ugyanakkor biztosítja a biztonságos távoli hozzáférést az egységes felügyelet alatt működő végpontok széles köre számára,”- értékelte a bejelentést Rich Weiss, Check Point termékmarketing igazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- Saját közösségi portált indít a Coca-Cola a MySpace ellen
- Egy hónap alatt 5 millió új GSM-előfizető Indiában
- "Rendkívül kritikus" hiba a Yahoo IM szolgáltatásában
- Négy kritikus javítás kiadására készül a Microsoft
- Az IT kiadások mind nagyobb részét költjük energiára és hűtésre
- KSH: az első negyedévben nőtt a széles sávú internet előfizetés
- Sophos biztonsági megoldás a General Electric 350.000 gépén
- Piacvezető itthon a NOD32
- Pendrive microSD-ből: Egyszerű másolás mobilról PC-re
- Új tarifacsomagokkal havi 1000 percet ajándékba ad a Pannon
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.