Az informatika minden területen a kapcsolattartás alapja lehet
Kóka János megerősítette, hogy kitűnő a román-magyar együttműködés az információs technológia és távközlés területén, amely sok ágazatban előnyt jelent, az egészségügytől a vállalkozói szférán keresztül a tanügyig. Az informatikának az élet számos területén kiemelkedő szerepe van. Az első együttes román-magyar kormányülésen elfogadott együttműködési irányelveket követve, sikeres projektek valósulhattak meg, amelyeket természetesen folyatni kell. Kóka János javaslatára a román-magyar gazdasági vegyes bizottság keretén még december folyamán létrejön egy informatikai szakértői csoport. (Mint ismeretes 2006-ban a magyar kormány átszervezésekor a Informatikai és Hírközlési Minisztériumot beolvasztották a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumba.)
A román Távközlési és Informatikai Minisztérium és a magyar Gazdasági és Közlekedési Minisztérium a budapesti magyar-román közös kormányülésen a következő projekteket javasolta.
2. A Szülőföldön az információs társadalomba program folytatása, valamint az ezáltal már létrehozott hozzáférési pontok önfenntarthatósági lehetőségeire vonatkozó stratégia közös kidolgozása. Ennek alapja a 2005. október 20-án aláírt négyoldalú nyilatkozat az információs társadalom program elmélyítéséről és kiszélesítéséről, célja a stratégia által kidolgozott modellek széles körű alkalmazása Magyarországon és Romániában.
3. Román-magyar stratégiai koordinációs program kialakítása, melynek célja a két ország európai uniós strukturális alapokból és közösségi programokból finanszírozott fejlesztéseinek összehangolása az információs és kommunikációs technológia területén.
4. Nemzeti kulturális örökség digitalizálási programjának kezdeményezése.
Kapcsolódó cikkek
- Az Avnet Romániában terjeszkedik
- Az információs technológia szerepe a környezetvédelemben
- Romániában nyitott irodát a NextiraOne
- Románia - 114 millió eurós kárt okozott a szoftver-kalózkodás
- Megnyílt Bukarestben a CERF
- Három-négy éven belül minden oktatási intézményben lesz internetkapcsolat
- Új intézmény a Távközlési és Informatikai Minisztérium igazgatásában
- Beindult az EURO PC-program
- Vodafone: egyszerűbb, olcsóbb kapcsolattartás Magyarország és Románia között
- A román IT-iparág rohamos fejlődése a kalózprogramoknak köszönhető
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.