Közgyűlést tart december 21-én a Magyar Telekom
A közgyűlés napirendjén igazgatósági tagok visszahívása és választása, továbbá az alapszabály módosítása is szerepel.
Az igazgatóság mostani döntése arra enged következtetni, hogy hamarosan lezárul a Magyar Telekom montenegrói leányvállalatánál az a vizsgálat, ami több, összesen mintegy 2 milliárd forint értékű megbízási szerződés ügyében folyik.
A társaság legutóbb e héten szerdán tartott közgyűlést, ám azon nem hoztak döntéseket, s az esemény a napirendi pontok tárgyalása nélkül zárult le.
A felügyelőbizottság saját hatáskörben összehívott közgyűlése azért nem volt sikeres, mert a jogszabályok által előírt határidőn belül, azaz 15 nappal korábban nem tették közzé a 2005. évi beszámolót és az osztalékfizetési javaslatot.
A társaság korábban közölte: elkötelezett az iránt, hogy teljes mértékben megfeleljen az ügyben illetékes hatóságok követelményeinek és elvárásainak. A társaság törekszik arra, hogy az ésszerűen lehetséges legrövidebb időn belül elfogadtassa éves eredményeit.
A közgyűlési előterjesztés és a beszámoló elkészültének eddig az volt az akadálya, hogy folyik egy vizsgálat a Magyar Telekom montenegrói érdekeltségének bizonyos kifizetéseivel kapcsolatban, s annak lezártáig a társaság nem tudja lezárni a tavalyi mérlegét. A Magyar Telekom október 9-i rendkívüli közgyűlésén arról tájékoztatták a részvényeseket, hogy a vizsgálat még tart, és az igazgatóság a 2005. évről még semmilyen pénzügyi kimutatást nem hagyott jóvá. Kiderült az is, hogy a montenegrói leányvállalat által kötött konzulensi szerződések a korábban jelzett 700 millió forinttal szemben 1,98 milliárd forintról szólnak, és a vizsgálattal kapcsolatban felmerült költségek elérik a 3,1 milliárd forintot.
A Magyar Telekom 2006. február 13-án közzétett, nem auditált, 2005. évre vonatkozó pénzügyi beszámolója alapján az igazgatóság a tavalyi évihez hasonló mértékű, 70 forint körüli osztalék kifizetését tartja indokoltnak, minden 100 forint névértékű törzsrészvény után. Az akkori közlés szerint az igazgatóság az osztalék pontos összegére vonatkozó javaslatát majd a vizsgálat, illetve az azt követő audit lezárása után fogja megtenni.
Kapcsolódó cikkek
- A Magyar Telekom egyszerűsíti a T-Systems üzletág szervezeti felépítését
- A Magyar Telekom refinanszírozza 34 milliárd forintnyi hitelét
- Magyar Telekom: további integráció
- Új vezető lesz a Crnogorski Telekom élén
- A Magyar Telekom elsőként épít ki új generációs IP-hálózatot Magyarországon
- Magyar Telekom: opciólehívások saját részvény állományból
- Magyar Telekom - 1,5 milliárd forint a KFKI korábbi tulajdonosainak
- A volt Matáv-vezér telekomos jövőképe
- Concorde: Vártnál jobb Magyar Telekom eredmény
- MTelekom: 14,3 százalékkal kisebb eredmény
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.
Minősített HR Szolgáltatók Szekciót alapított a VOSZ
Megalakult a Minősített HR Szolgáltatók Szekciója a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) keretein belül. A szervezet kiemelt célja, hogy az állammal és más érintett felekkel szoros együttműködésben dolgozzon és járuljon hozzá a munkaerőpiac stabilitásához és a munkaerő-kölcsönzési szektor fejlődéséhez. A Minősített HR Szolgáltatók Szekció elnökének Mihályi Magdolnát, a Jobtain HR Szolgáltató ügyvezetőjét választotta meg a szövetség.
A Rakuten Viber vezetője előad a ME.ET. CEE premier IT eseményen
Atanas Raykov, a Rakuten Viber globális marketingért és növekedésért felelős alelnöke előadást tart az év egyik legjobban várt informatikai eseményén, a ME.E.T. CEE-n. Raykov a szuperalkalmazások és a mesterséges intelligencia szinergikus potenciálját tárja fel, és a digitális interakciókra gyakorolt átalakító hatásukat vizsgálja majd az újonnan megnyitott budapesti Puzl CowOrKing rendezvényhelyszínen.
Még szorosabb együttműködés a Schneider Electric és az Alstom között
Az energiahatékonyság növelése, új, innovatív, alacsony CO2-kibocsátással járó technológiák alkalmazása, a körforgásos gazdaság támogatása – többek között ezen célok megvalósítása érdekében fűzte még szorosabbra együttműködését a Schneider Electric és az Alstom.
A megújulók terjedésének rekordéve is kevés a globális felmelegedés megállításához
Magyarország napelem kapacitása az utóbbi években látványosan fejlődött, és már 2023-ra meghaladta a korábban kitűzött 2030-as célt. Jelenleg közel 7850 MW megújuló villamosenergia-termelési kapacitás áll rendelkezésre. Globálisan azonban ijesztő az elmaradás a Párizsi Megállapodás céljainak eléréséhez szükséges erőfeszítések terén.