HDCP: eszik vagy isszák?
Jogosan fogalmazódott meg tehát az igény, hogy akadályozzák meg ezt a másolást. Erre jött létre a HDCP szabvány, amit a Microsoft beépített a közeljövőben megjelenő Vista operációs rendszerébe. Ennek megfelelően gépbe épített VGA kártyának éppúgy, mint a kijelzőnek, tudnia kell ezt a szabványt. Most ne kezdjünk el értekezni arról, mi minősül monitornak, mi tv-nek, mi DVD-lejátszó és mi számítógép. Lényegében nincs különbség, csak annyi tartozik ide, hogy az új technológia szerint nincs szükség közvetítőre (set-top-box, tuner stb.) a vételhez, minden digitális, és DVI szabványú csatlakozót használ.
Tehát jön a tv-adás vagy következő generációs DVD. A jel tartalmazza a digitális vízjelet. Ha kompatibilis a hardver, élvezhetjük a műsort, ha nem, akkor esélyük sincs. A probléma egyáltalán nem égető. Még se Vista, se HDDVD vagy BlueRay. Az új generációs lemezek elterjedéséig még hosszú az idő. De jól érzékelhetően eltűnik a különbség a tv és a monitor között, illetve a számítógép és a DVD-lejátszó (hifitorony) között. Mindezzel együtt már megjelent az első olyan VGA vezérlő (Asus GeF7900GTX), amely támogatja a HDCP szabványt, és ezzel a fogalommal mind gyakrabban fogunk találkozni a jövőben.
Kapcsolódó cikkek
- Iparági szabvánnyá vált a digitális aláírás 1.0
- Hardverfejlesztésbe kezdett a DivX
- Digitális tévézés notebookon - a belső tunerkártya előnyei
- Mobil tévézésben még elsők lehetünk
- Digitális híradó az Alföld TV-n
- MTE- kerekasztal az audiovizuális média-szolgáltatási irányelvről
- A COBIT legújabb verziója csökkenti az informatikai kockázatokat
- Digitális rádiózás és a televíziózás 2012-től
- Jövő tavasszal indulhat a digitális átállás
- Megosztja egymással szabványait a Samsung és a Microsoft
Internet ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Bekerült egy magyar internet szolgáltató kínálatába a Starlink
Magyarországon egy hivatalos Starlink viszonteladó magyarországi képviselőjeként a Vannet Telekommunikációs Kft. kínálja elsőként üzleti ügyfeleknek magyar nyelvű támogatással a Starlink műholdas internetszolgáltatását. A gyors és rövid késleltetésű technológia a rossz internetellátottságú helyeken és másodlagos, backup szolgáltatásként is új perspektívát nyit a cégek számára.
Készülékkedvezménnyel támogatja az iskolakezdést a Vodafone
A Vodafone Magyarország egyedi ajánlattal készül az iskolakezdés időszakára: augusztus 2. és október 3. között a szolgáltató minden új, Gigabit Net csomagra előfizető vagy erre a csomagra váltó, valamint Gigabit Net szerződést meghosszabbító ügyfél számára a vezetékes internet előfizetés mellé 31 500 Ft-os készülékkedvezményt biztosít meghatározott készülékekre. Ebben az időszakban a Vodafone ONE készükékkedvezmény összevonható a Gigabit Net készülékkedvezménnyel, így a Vodafone ONE ügyfelek 52 500 Ft-ot spórolhatnak meg készülékvásárláskor.
Lehet egyszerre mobil és otthoni az internet?
A mobiltelefon ma már szinte mindenki zsebében ott lapul, de a mobilozást lehetővé tévő technológia új értelmet ad az eddig vezetékkel elért otthoni internetezésnek is. Még nem szoktunk hozzá teljesen, de érdemes: nemcsak kábelen lehet otthon netezni, hanem mobilinterneten is, méghozzá úgy, hogy teljes értékű otthoni internetszolgáltatáshoz jutunk. Ez nemcsak azokon a helyeken jelent alternatívát, ahol a vezetékes internet nem elérhető, hanem önmagában is jár előnyökkel, főleg, ha 5G-mobilhálózatról van szó.
A Zyxel Networks gyors és megfizethető WiFi 7 opciót mutat be KKV-knak
A Zyxel Networks, a biztonságos, mesterséges intelligencia alapú felhőalapú hálózati megoldások vezető szállítója, piacra dobta az NWA130BE – BE11000 WiFi 7 Triple-Radio NebulaFlex hozzáférési pontot (AP). Mivel a WiFi 7-támogatott eszközök 2024-ben válnak általánossá, az NWA130BE lehetővé teszi a kis- és középvállalkozások (KKV-k) számára, hogy páratlan hálózati sebességet, kapacitást és a lehető legjobb WiFi élményt élvezhessék.
Új korszak jön az 5.5G, a mesterséges intelligencia és a felhő alapú megoldások integrálásával
A küszöbön álló 5.5G-korszak jegyében mutatta be legújabb innovációit és megoldásait a Huawei Technologies az idei Mobil Világkongresszuson. A vállalat várakozásai szerint az 5.5G technológia kereskedelmi forgalmazása már idén elkezdődik, amely lehetővé teszi új alkalmazási területek kiaknázását. A közelgő új, 10 Gigabites mobilszélessáv korszakában a szolgáltatóknak a kiváló minőségű hálózatépítésre kell törekedniük, hogy ki tudják használni az 5.5G technológia nyújtotta új lehetőségeket. A Huawei partnereivel együtt világszerte már több mint 20 városban működött közre 5.5G hálózatok kereskedelmi telepítésében és tesztelésében.