Új, központosított ATEN irányítási megoldás
A CC1000 olyan szigorú biztonsági műveletekkel dolgozik, mint a Role-Based Access and Control (RBAC), az IP alapú Access Control Listák és IP szűrés, melyek segítségével az adminisztrátor szintekre oszthatja és szabályozhatja a hozzáférést és az irányítást. De nem csupán az adminisztrátorok felügyelhetik, és irányíthatják az éppen aktív feladatokat és kapcsolatokat abban az időben, de lehetőség van engedélyhez kötött csoportosított és eszköz betekintésre is. Továbbá a CC1000 rendelkezik 128 bites SSL dekódolóval, felhasználói név és jelszó hitelesítéssel, rugalmas alkalmazás szünetekkel és jelszó elévüléssel is, valamint rendelkezik többszintű biztonsági funkciókkal is, melyek biztosítják a belső felismerő és hitelesítő eszközök összevonását, többek között az Active Directory-t is
A rugalmas elérhetőség és az adatvesztés kiküszöbölése a két legfontosabb tényező a megosztott hálózati környezetek számára. A CC1000 ezért nemcsak frissítésekkel, emlékeztetőkkel, és a diagnosztizálást, hibaelhárítást elősegítő rugalmas naplózással és riport beállításokkal segíti a felhasználót, de rendelkezik egy beépített hitelesítő szerverrel is, mely képes a belső szerver vagy hálózat problémáinak felmerülése esetén a hiba megkeresésére, és a Syslog, SNMP (Simple Network Management Protocol) funkciókat is felkínálja, hogy csökkentse a helyreállítás idejét.
A CC1000 is különösen rugalmas és megbízható eszköz. Különböző hozzáférési beállításainak köszönhetően (3, 5 vagy 10 felhasználó engedélyezett) mindig eleget tud tenni a különböző igényeknek, és könnyedén tudja követni a vállalat helyzetének, igényeinek változásait. Könnyedén tudja kezelni különböző hozzáférési szinteket és követni a hálózat felhasználóinak számát. Több felhasználó az ALTUSEN alkalmazások százaihoz való hozzáférését teszi lehetővé, így a CC1000 egy igazán költséghatékony és rugalmas megoldást jelent a növekvő vállalatok számára.
A teljes ALTUSEN Over the NET tartalmazza a CC1000 Control Center Over the NET-et, a 8/16 portos KN2108 és KN2116 KVM Over the NET eszközöket, a 8/16 portos SN0108 és SN0116 Serial Over the NET eszközöket, és a 8 portos PN9108 Power Over the NET-et. A következőkben az ALTUSEN eszközöket egyenként mutatjuk be.
KN2108 / KN2116 KVM Over the NET
8 (KN2108) vagy 16 (KN2116) portos távoli hozzáférésű KVM switch – felügyel és irányít 8 vagy akár 16 szervert
Távoli hozzáférés LAN-on, WAN-on, vagy az Interneten keresztül
3 busz hozzáférés támogatása – 1 helyi és 2 távoli adminisztrátor egyidejűleg férhet hozzá egymástól különálló portokhoz
Cat 5 kábel az egyszerű és tiszta telepítésért
CPU modul design – támogatja a multiplatform szerver környezetet, beleértve PS/2,USB, Serial és Sun
Panel Array Mód – egyszerre akár 16 PC port irányítása
Internet böngészőn keresztüli hozzáférés; Windows és Java felhasználók támogatása
Grafikus OSD és grafikus eszköztár a kényelmes és felhasználóbarát működtetésért
Támogatja a multiplatform szerver környezetet, beleértve PS/2,USB, Serial és Sun
Háromszintű biztonság: több adminisztrátor; több felhasználó, több látogató
Fejlett biztonsági funkciók, jelszavas védelem és fejlett dekódolási technológiák – 1024 bit RSA; 56 bit DES; 256 bit AES; és 128 bit SSL
RADIUS szerver támogatása
Flash firmware frissíthetőség hálózati kapcsolaton keresztül
Nagy felbontás 1280 x 1024 @ 60Hz-ig
Leválasztható elülső panel a kényelmes rackbe szerelésért
SN0108 / SN0116 Over the NET termékcsalád
Központosított irányítás – központilag irányítja és osztja meg a soros eszközök széles sorát, szervereket, routereket, hubokat, modemeket és UPS-eket a rackben.
Sun kompatibilis – az esetleges hardver szünetek kiküszöbölése biztosítja a Solaris szerver zavartalan működését
Biztonság - Port specifikus, biztosítja a felhasználó hitelesítését és többszintű beléptetést. Minden port egyenként 8 vagy 16 felhasználó számára hozzáférhető.
Real COM port támogatás – Ez a mód különösen kényelmes a POS terminálok, bar code olvasók és soros nyomtatókkal való használatra.
Hálózati hozzáférés – Könnyed böngésző hozzáférés a GUI-val, Telnet kliens hozzáférés és Terminál emuláció hozzáférés
Kompatibilitás - Java alapú Telnet kliens kompatibilitás a háromtagú SSH és Telnet kliensekkel
Out of Band beállítások - Dial in modem hozzáférés a Telnet vagy HyperTerminal, PPP (Browser) használatával
Figyelmeztetők és emlékeztetők – Automatikus e-mail figyelmeztetés a hibás üzenetekről valamint tevékenységi naplózás az összes porton
PN9108 Power Over the NET
Távoli be- és kikapcsolhatóság a számítógép RS-232 portján
További 15 állomás csatlakoztatható, így max. 128 egység kezelhető
Kézi kapcsolhatóság a helyi és távoli hozzáférés között a elülső panelen portonként elhelyezett kapcsolókkal
Portonkénti független irányítás – a felhasználók a megfelelő sorrendben és különbséggel kapcsolhatják be az egyes portokat, így az eszközök a tetszés szerinti sorrendben és időben aktiválódnak
Port csoportosítás – elvégezhetők az azonos akciók a portok egyes csoportjain
Három konfigurációs/irányítási eszközt nyújt: böngésző; Telnet; vagy konzolterminál.
Áram alatti védelem és helyreállítás minden AC porthoz (kizárólag a 110 V modellekhez), és minden port áram alatti védelme – a távoli felhasználók felügyelhetik az áramellátást böngészőn a GUI interfész segítségével
Out of Band (OOB) működés terminálon vagy dialup kapcsolaton keresztül
Kétszintű (Adminisztrátor és felhasználó) biztonság
Leválasztható elülső panel a kényelmes rackbe szerelésért
Kapcsolódó cikkek
- Új Linksys hálózati termékek kisvállalkozásoknak
- Ericcson: optikai hálózat és Triple Play központ Bólyban
- Megvehetik az Avayát - új kommunikációs menedzser változat
- Analóg kamera felhasználói is élvezhetik a digitális technológia előnyeit
- IT hálózatok teljesítmény-optimalizálása az Atigristől
- Biztonságos üzleti szolgáltatások bárhol, bármikor, bármely hálózaton
- Kapsch BCM50 IP telefonrendszer a BMGE laboratóriumában
- A Magyar Telekom elsőként épít ki új generációs IP-hálózatot Magyarországon
- ATEN: KVM switch IPMI funkcióval
- Avaya: One-X Portal és vállalati üzleti folyamatokat segítő CEBC
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.