Szabadfogású Számítógép verseny negyedszer
Peternák Miklós, a C3 Alapítvány kuratóriumának elnöke az ünnepségen elmondta, hogy a verseny célja az alkotóvágy felébresztése és a kreatív, szokatlan, egyéni és különleges megoldások ösztönzése a számítástechnikában.
Az első három évhez hasonlóan idén is a legtöbben internetes honlappal neveztek. Sokan animációt, illetve videót készítettek, de nem volt ritka a grafika sem. Kitűnő elgondolások alapján készített programok, játékszoftverek is érkeztek a versenyre, amiből látható, hogy a 19 év alatti korosztály milyen odaadással foglalkozik a számítástechnikával.
Alsó korhatár nem volt. A legfiatalabb versenyző éppen betöltötte hatodik életévét, a legfiatalabb díjazott pedig egy 9 és 12 éves sepsiszentgyörgyi testvérpár, Dombi Botond és Szabolcs volt, akiknek a Ki engedte ki a kutyuskákat? című animációs gyurmafilmje nyerte el a zsűri egyöntetű tetszését.
A fődíj 1, 2 millió forint értékű ösztöndíj volt, amelyet két versenyzőnek megosztva ítélt oda a zsűri: az egyik fődíjas Jurik Kristóf 16 éves budapesti fiú, a Svindli című animációs film készítője, a másik pedig Topor Zoltán 18 éves fővárosi versenyző, aki egy honlappal nevezett.
Az elsősorban médiaművészettel foglalkozó C3 a digitális kultúra legrangosabb szemléjén, az ausztriai Linzben évente tartott Ars Electronica keretében minden alkalommal meghirdetett U19 Freestyle Computing, azaz a 19 év alattiak szabadstílusú számítógépes versenyének sikerén felbuzdulva indította el négy éve annak magyar változatát. Az első három évben közel 2000 versenyző összesen 1400 pályaművel jelentkezett.
A 2006-os verseny díjnyertes pályamunkái megtekinthetőek december 2-ától a hónap végéig a Jövő Házában rendezett kiállításon, Budapesten.
Kapcsolódó cikkek
- Webfejlesztői verseny Microsoft platformon
- Imagine Cup 2007 – Megvan a legjobb magyar csapat!
- Magyar a legjobb európai webkettes oldalak között
- Svéd siker a 24 órás programozó-versenyen
- Megkezdődött a VII. BME 24 órás Programozóverseny
- 13 éves lány nyerte az SMS gyorsasági versenyt
- Idén is nevezhetnek hazai alkotócsoportok az Epson Fotóművészeti Díjára
- Lezajlott a VII. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny előválogató fordulója
- Nonstop programozóverseny: február 23-ig lehet jelentkezni
- VII. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!