A NASA és a Google kozmikus násza
A hétfőn aláírt dokumentum értelmében háromdimenziós képekkel egészülnek ki a Google már működő alkalmazásai, amelyek a Mars felszínét és a Holdra szállások helyszíneit tárják az érdeklődő internetezők elé, akik pontos adatokat szerezhetnek a Nemzetközi Űrállomás (ISS) pozíciójáról és az űrrepülőgépek mozgásáról is.
Az első közös lépés tehát a NASA eredményeinek népszerűsítése az internet segítségével, a két kaliforniai központú szervezet azonban számos területen szoros tudományos együttműködésre is készül. Többek között közösen fogják továbbfejleszteni a Google keresőprogramját, feldolgozni és rendszerezni a NASA-nál felhalmozott hatalmas adattömeget, illetve kutatni az ember és a számítógép közötti kommunikáció új lehetőségeit.
A megállapodással határozott formát ölt az együttműködésről szóló tavalyi szándéknyilatkozat, és várhatóan hamarosan meg is nyílik a NASA és a Google első közös kutatóközpontja, a NASA Ames Research Center, amelynek felépítéséről szintén tavaly állapodtak meg a felek.
Kapcsolódó cikkek
- 200 millió Google Earth felhasználó
- Biztonságtechnikai céget vásárolt a Google
- Offline módban is használhatók a Google webalkalmazásai
- Trösztellenes bizottság vizsgálja a Google-Doubleclick összeolvadást
- Újabb Google-gyilkos kereső a láthatáron
- Európai kérdőjelek a Google adatfelhasználási gyakorlata körül
- Top 100 keresés a Google oldalain
- A Lausanne-i Könyvtár a Google-on
- Átalakított univerzális Google kereső
- Pszichológiai profilok alapján reklámozna a Google
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.