Fujitsu Siemens CentricStor belépő szinten
Az új rendszerek bevezetésével tovább nő a virtualizált biztonsági másolatkészítő megoldások népszerűsége. A Fujitsu Siemens Computers CentricStor virtuális szalagos célgépe lemezes másolatkészítéssel és virtuális szalagos funkcionalitással szolgálja ki az ügyfelek adatvédelmi igényeit, és optimalizálja a fizikai szalagok felhasználását.
Az új modellek
Az új modelleknek köszönhetően most már a kisebb rendszerkörnyezetek is élvezhetik a CentricStor technológia előnyeit. A szalagos feldolgozásban korábban nagyon fontos és bonyolult feladat volt az adathordozók klónozása – ám ennél a megoldásnál ilyesmire már nincs szükség. A CentricStor szinkronizált „kettős mentési” eljárással két azonos, egymástól teljesen független adatmásolatot hoz létre egyidejűleg a szalagon. A szalagok karbantartása (a fizikai szalagok optimalizálása, a szalagfrissítés és a veszélyeztetett adatok automatikus átmentése új adathordozóra a minőségromlás első jeleneinek észlelése esetén) garantálja az adatok állandó rendelkezésre állását, és ezen keresztül megfelelő védelmet nyújt az üzletileg kritikus adatok elvesztése ellen.
A CentricStor VTA 500 a legkisebb alapszintű modell. Szükség esetén további RAID rendszerekkel bővíthető, maximális gyorsítótár-kapacitása 22 TB. Opcionálisan két szalagos archívum összekapcsolását is támogatja (Multiple Library Support). A CentricStor VTA 1500 testvérmodellje, a VTA2000 CentricStor grid architektúrájára épül, és lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy megfizethető áron lépjenek be a 173 TB maximális gyorsítótár-kapacitást nyújtó, nagy méretrugalmasságú vállalatközi megoldások világába. Összességében véve a gyorsítótár fél petabájt tömörített adat befogadására képes. A további virtuális meghajtókkal történő bővítés lehetősége és a megnövelt adatáteresztő kapacitás azt jelenti, hogy több hónapon keresztül, akár napi 100 TB adat is gond nélkül elmenthető az eszközre.
„Ezek a megoldások ma már a kisebb és specializáltabb adatközpontok érdeklődését is felkeltik” – mutatott rá Claus Egge, az IDC európai adattárolási csoportjának programigazgatója. „A CentricStor VTA 500 a kisebb adatközpontoknak megfelelő árfekvésű megoldás” – jelentette ki Dr. Helmut Beck, a Fujitsu Siemens Computers adattárolási megoldásokért felelős alelnöke. „Különösen a nyílt rendszerkörnyezetekben érezhető, hogy a CentricStor jóval többet tud az úgynevezett virtuális szalagkönyvtáraknál (VTL). Virtuális szalagos célgépünk valódi szalagvirtualizációt végez, azaz teljes körűen, önállóan automatizálja a háttérben zajló szalagos adatmentést, és a szalagos adathordozók adminisztrációját is teljes egészében magára vállalja. A CentricStor az egyetlen olyan virtuális szalagos megoldás, amely szinte bármilyen operációs rendszerrel és annak biztonsági másolatkészítő alkalmazásaival használható, és amely integrált ILM-funkciókkal támogatja az adatvédelem különböző szolgáltatási szintjeit.”
Kapcsolódó cikkek
- Fujitsu Siemens tábla PC-k a Wizz Air pilótafülkéiben
- Új termékigazgató a Fujitsu Siemens Computers Kft.-nél
- Sebességre termett: új LIFEBOOK S6410
- Új Centrino Duo és Pro processzoros Fujitsu noteszek
- Felmérés a vállalatok mentési és archiválási szokásairól
- Új Solaris és Sparc alapú kiszolgálók a piacon
- Népszerűek a Novell többplatformos adatközpont-felügyeleti megoldásai
- Fujitsu Siemens-EMC: tovább bővítik szövetségüket
- Fujitsu Siemens a CeBIT-en
- LIFEBOOK P7230: Akkumulátor-üzemidő akár egy teljes munkanapig
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.