Újabb alattomos támadás - számlatulajdonosok figyelem!

forrás Prim Online, 2007. január 18. 18:12
Új levél landolt a napokban az egyik, sárga színnel fémjelzett bank hazai számlatulajdonosainak online postafiókjában. A bank ebben arról tájékoztatja ügyfeleit, hogy pénzmosás, hitelkártyacsalás, terrorizmussal kapcsolatos fenyegetések és egyéb visszaélések miatt zárolt néhány számlát, melyek közé „véletlenül” esetleg néhány, a tulajdonosok által jegyzett csekk-, és megtakarítási számla is bekerülhetett, így valamennyi kedves ügyfél ellenőrizze számlaegyenlegét.
Mit tesz ilyenkor egy gyanútlan számlatulajdonos? Természetesen azonnal belép a megadott linken a bank „honlapjára” megadva jelszavát – ami máris az alattomos adathalászok kezére juttatja a féltett számlát.
A támadásra a Panda Software Hungary, Európa legnagyobb vírusirtó cégének hazai képviselete hívta fel a figyelmet, amely nem csupán SPAM-ként, hanem Phising-ként, azaz “adathalászat”-ként jelöli a támadást, így figyelmeztetve kiemelten a felhasználót, hogy a levél minden bizonnyal egy csalási kísérlet eszköze.

Az internetes fenyegetések száma világviszonylatban mára meghaladta a százhetvenezres nagyságrendet. Napjaink károkozóinak ma már nem az a céljuk, hogy minél gyorsabban, minél több gépet fertőzzenek meg, hanem hogy információt és pénzt szerezzenek a támadások által, így jellemzőjükké vált a rejtőzködés. A rejtőzködés új technológiát is igényel: a csendes támadást dedikáltan, akár a potenciális áldozatra szabva juttatják el a felhasználókhoz, ahogy ez most is történt – mondja Sándor Zsolt, a Panda Software Hungary ügyvezető igazgatója. – Ma már nem a megfelelő biztonsági rendszerrel ellátott nagy cégek az elsődleges célpontok, mint jelen példa is mutatja: a támadás nem a bank ellen irányult, hanem gyanútlan ügyfelei ellen, akik nem értenek kellőképpen a biztonságtechnikához, figyelmetlenek, és gondolkodás nélkül megadják jelszavukat.

Lassan mindannyian megtanuljuk, hogy védekezni kell a vírusok ellen, de a fertőzés veszélyét senki sem veszi komolyan, míg azt nem a saját gépén tapasztalja. A szakemberek azt javasolják, hogy vértezzük fel magunkat: megfelelő vírusvédelem és kellő óvatosság – mindkettő elengedhetetlen napjaink virtuális terében.

IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot

A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.

2024. december 20. 20:03

Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!

Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.

2024. december 19. 16:28

Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra

Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.

2024. december 19. 14:55

A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében

A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.

2024. december 19. 10:09

Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.

2024. december 18. 13:24

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32