Korlátlanul másolható zenéket készülnek forgalmazni a kiadók
Eddig legálisan csak független kiadók kínáltak ilyeneket, főként azzal a céllal, hogy népszerűsítsék egyébként kevésbé ismert előadók zenéit. A jogvédett tartalmak kalózmásolatai ugyanakkor gyakorlatilag korlátlanul és szinte ingyen hozzáférhetők a világhálón, ami mérhetetlen veszteségeket okoz a kiadóknak és közvetve a zenészeknek is. Az emiatt csökkenő fizikai eladásokat mostanáig az iTunes-on és más fizetős letöltőoldalakon forgalmazott, másolásvédett digitális zenei tartalmakkal igyekeztek ellensúlyozni, azonban a látványos áttörés mindeddig elmaradt. Az ilyen jellegű zeneszámok forgalma tavaly 80%-kal nőtt ugyan, a gyarapodás mértéke azonban alatta maradt a 2005-ös szintnek.
A New York Times értesülése szerint a nagy lemezkiadók a fentiek miatt mostanra elszánták magukat a radikális lépésre, hogy DRM korlátozásoktól mentes mp3 zenéket (is) forgalmazzanak. Bennfentesek szerint erre szóba jöhet az eddigi fizetős konstrukció, vagy akár a reklámokból eltartott oldalakon történő ingyenes forgalmazás is. Az EMI már meg is tette az első kis lépéseket; ingyenes streaming szolgáltatásba kezdett a kalóztartalmakról hírhedt kínai Baidu oldalán, illetve hozzáférhetővé tette zenei katalógusát a reklámokból fenntartott, ingyenes letöltéseket kínáló Qtrax számára.
Kapcsolódó cikkek
- Elindult a T-Mobile Kapcsolat koncert honlapja
- Elindult az online jegyértékesítés a Hegyalja fesztiválra
- Budapest lesz az év első élő, 'electronic beats' zenei programjának házigazdája
- Csak jövőre jön Európába a Zune
- Mobilfunkciós mp3-lejátszó
- Visszakövethetők a DRM-mentes iTunes-számok
- Másolásvédelem nélküli zenék az Apple-től
- Budapest ez első helyszíne a T-Mobile 2007-es electronic beats rendezvénysorozatának
- Amazon: jogvédelem nélküli zeneletöltő szolgáltatás
- Dupla érintőképernyős lesz a jövő iPodja
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.