Több mint 8 millió ember technológiai képzését segítették elő a MS programjai
Az európai országok kormányai és a kutatók egyetértenek abban, hogy ezen IKT-képességek kulcsfontosságú motorjai a foglalkoztathatóságnak és a munkahelyek teremtésének a versenyképes Európában. Ez az egyik legfőbb célja az EU fejlődésért és munkahelyteremtésért létrehozott együttműködésnek is (EU Partnership for Growth and Jobs).
“A magasan képzett és rugalmas munkaerő lesz az alapja Európa versenyképességének és konjunktúrájának a XXI. században. Az információs és kommunikációs technológiák, valamint az e-képességek elengedhetetlen építőelemek” – mondta Günter Verheugen, az Európai Bizottság alelnöke, ipar- és vállalkozásügyi biztosa. „Mindannyian tudjuk, hogy az IKT képességek hatékony kihasználása az egyik legfontosabb tényező a termelékenység növelésében, de ez elsősorban a lakosság és a munkaerő e-képességeitől függ.”
A technológiai jártasság iránti igény egyre fontosabbá válik a mai munkaerőpiacon, mint ez kitűnik az IDC legújabb, Microsoft által is támogatott kutatásából , amely a munkaerő alkalmazásában fontos szerepet játszó technológiai képességek fontosságát fejti ki (e-Skills – The Key to Employability and Inclusion in Europe). A felmérést 10 európai országban, több mint 600 munkaadó körében végezték el, akiket az alkalmazottaik IKT képességeiről, és a működési területük jövőbeni IKT képességbeli igényeiről is kérdeztek. A tanulmány legfontosabb eredményei alapján az IKT képességek jelentik a belépőt a munkaerőpiacra, és az e-képességek alapszintje egyre emelkedik majd. A kutatás legfontosabb megállapítása az volt, hogy az IKT képességek jelentik a kapcsolatot az iparágak között, a fizikai és szellemi dolgozók között egyaránt.
“A Microsoft elkötelezett aziránt, hogy a technológia előnyeit eljuttassa az európaiak széles táborához, elsősorban azokhoz, akik hagyományosan kimaradnak a tudás-gazdaságból” – mondta Jean-Philippe Courtois, a Microsoft International elnöke. „Büszkék vagyunk arra, hogy együttműködhetünk más vezető iparági vállalatokkal és az Európai Bizottsággal annak érdekében, hogy az európaiak kihasználhassák azokat a lehetőségeket, amelyeket a technológia kínál, különös tekintettel arra, hogy mindez közvetlen hatással van az európai versenyképességre is.”
Ehhez a kezdeményezéshez szervesen kapcsolódik a Microsoft Magyarország múlt heti bejelentése is, amelynek keretében Brad Smith, a Microsoft Corporation alelnöke és fő jogtanácsosa 130,000 dollárról kiállított csekket nyújtott át a NIOK/CISZOK civil hálózat részére a Microsoft Korlátlan Lehetőségek (Unlimited Potential – UP) elnevezésű programjának keretében. A hároméves projektet a Microsoft több részletben, összesen 100 millió forintot meghaladó támogatásban részesíti, amely elsősorban pénzbeli, valamint szoftver-, és tananyag támogatásból áll. Az adományt Brad Smith Csizmár Gáborral, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkárával közös sajtótájékoztatóján jelentette be, kiemelve, hogy a projekt és a Microsoft további, informatikai tudást és készségeket fejlesztő programjai szervesen illeszkednek Magyarország munkaerő fejlesztési és munkahelyhez jutási esélyeket növelő programjaihoz.
A magyar programról részletesebben az alábbi internet címen olvashat: http://www.microsoft.com/hun/news/070123_hir01.mspx
Kapcsolódó cikkek
- Négy kritikus javítás kiadására készül a Microsoft
- Emberközpontú üzleti rendszerek dinamikus informatikai környezetben
- Kiemelkedően jó Grepton eredmények a Microsoft támogatási pályázatán
- Következő generációs CRM a felsőoktatásnak
- Szeptember 17-én dől el a Microsoft-EU per
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
- A Microsoft a régió legjobb munkahelye
- SharePoint portál az ELTE-n
- Csak jövőre jön Európába a Zune
- Bizonytalan európai Zune-premier
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.