A Microsoft webhely hat éve

Zsadányi Pál, 1999. december 31. 13:08
Mindig is értetlenkedtem azokon, akik a múltjukat takargatják. Fordítva fogalmazva: rajongok a technikatörténeti információkért. Még ha nem is évszázadokra nyúlnak vissza.
Kevés olyan hálószemet találni a világhálón, amely szentel valamicskét a cég, vagy a szakág történelmének. Én pedig nem győzök aggódni, hogy óriási mennyiségű technikatörténeti információ tűnik el, szinte fénysebességgel. Az egyik legszellemesebb historikus hely, amit felfedeztem valaha a neten, a Digital cég történetét bemutató volt. Közben azóta nincs Digital, csak Compaq. A Compaq viszont nem folytatta a jeles hagyományt. Pedig, ha ő soha nem is volt az, aki vezető technológiákat talált ki, az sem minden dicsekvés nélkül való, hogy jobban csinált mindent, amit mások kitaláltak. Ezzel nőtt óriássá. A felvásárlásokkal ráadásul komoly innovációs arzenált is felhalmozott. Kár, tehát, hogy nem rögzíti online eszközökkel a fejlődési útját.

Így évezred-számváltás idején a historikus nosztalgia pedig mindenkit a szokásosnál jobban kellene, hogy ingereljen. Az egész munka nem sok kenyeret kérne, hát igazán áldozhatnának rá a cégek. Én már azon is gondolkoztam, hogy megeresztek egy RFC-t az internet mérnöki tanácsához: "Directives to the History Section of a Web Site" - azaz, "Irányelvek a hálószemek történeti szekciójára" címmel. De, hogy jövök én ahhoz, mint magánszemély, hogy egy ilyen tekintélyes nemzetközi szervezetet bombázzak egyéni ötleteimmel, mikor a Sunt, mint céget is megrótták annak idején, mikor a Java technológia szabványosítását önállóan kezdeményezte, közbenső fórumokat kihagyva. Pedig csak sietni akart. A veszendő információk és a szó szerint kihaló tanuk miatt én is sürgetném a témát.

Nos, a Microsoft.com hálószem kialakulásának történetét leíró Microsoft erőfeszítést mindenesetre igen nagy szimpátiával fogadtam. A webhelyet létesítő első MS webmester, Mark Ingalls, a 32-bites Microsoft TCP/IP protokollszoftver kipróbálására használta. Aztán evés közben megjött az étvágy. A teljes sztórit Dave Kramer írta le. Azt hiszem, webmestereknek fontos esettanulmány gyanánt is megteszi.

Kulcsszavak: Microsoft website

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

MyPhoneExplorer 2.2.0

Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.

2024. november 21. 17:11

Battery Monitor 10.4

A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.

2024. november 21. 17:09

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

A dolgozók 83%-a szerint a mesterséges intelligencia javítja munkája hatékonyságát

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 16:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01