Bill Gates jelenlétében avatták fel a MS romániai terméktámogató központját
A Microsoft alapítója dicsérő szavakkal illette a román oktatási rendszer minőségét, és a kiváló román IT-szakértőket. Emlékeztetett: az amerikai vállalat Seattle-i központjában mintegy háromszáz román szakembert foglalkoztatnak. A Microsoft vezetői nem közöltek adatokat arról, hogy a GTSC létrehozására mennyi pénzt fordítottak, de a román média által idézett szakértők 12 millió euróra becsülik a beruházás értékét.
Az eseményen szintén részt vevő Nagy Zsolt, romániai távközlési és informatikai miniszter az MTI-nek nyilatkozva elmondta: a Microsoftnak szándékában áll fejleszteni a terméktámogató központját, hiszen kezdetben nyugat-európai, később viszont a világ távolabbi részén fekvő országokat is kiszolgál majd. Így a beruházás összértéke a következő négy-öt éven belül eléri majd a 200 millió eurót, az alkalmazottak száma pedig százról ezerre duzzad – mondta Nagy Zsolt.
A miniszter közölte: Románia másik három állammal versengett a központért, végül sikerült meggyőzni a Microsoft vezetőségét, hogy ide telepítse a GTSC-t. Nagy Zsolt nem kívánta elárulni a három ország nevét, csak annyit mondott, hogy a három közül az egyik nem európai állam. Az MTI kérdésére kijelentette: a GTSC lehetséges helyszíneként felmerült országok között nem szerepelt Magyarország.
A román IT és kommunikációs ipar a román nemzeti össztermék 4,19 százalékát teszi ki. Hozzátette: ez a legnagyobb növekedést mutató ágazat Romániában, hiszen évente körülbelül 20 százalékkal bővül. Hozzátette: csak a szoftverexport 46 százalékkal nőtt a tavaly 2005-höz képest. A látványos bővülésben nagy szerepet játszott az – folytatta Nagy -, hogy csak az elmúlt tizenhárom hónapban az általa vezetett minisztérium több világhírű szoftvergyártót is meggyőzött: Romániában hozzák létre újabb fejlesztési vagy terméktámogatási központjaikat. Ezek közé tartozik egyebek között a HP, az Oracle, és a Micrsoft. A miniszter szerint a beruházások hozzájárultak ahhoz, hogy a román IT-szakemberek migrációs rátája öt százalék alá csökkenjen. 2001-ben a külföldön munkát vállalók aránya még majdnem 40 százalék volt.
A Microsoft már tíz éve jelen van Romániában, ennek ellenére Bill Gates először látogatott Bukarestbe. Ebből az alkalomból a román államfő Románia Csillagja Érdemrenddel tüntette ki a világ leggazdagabb emberét. A Microsoft és Románia kapcsolatai szorosak, hiszen 2003-ban például az amerikai óriásvállalat megvásárolta a román GeCAD Software cég által kifejlesztett RAV vírusölő programot.
Kapcsolódó cikkek
- Az Avnet Romániában terjeszkedik
- A Microsoft a régió legjobb munkahelye
- A Microsoft 6 milliárd dollárért megveszi az Aquantive online marketingcéget
- Microsoft Gold Certified Partner lett a rEVOLUTION
- Dollármilliárdos Microsoft-Lenovo szoftverüzlet
- A Microsoft mégsem akarja megvenni a Yahoo-t
- A Vista a vártnál nagyobb Microsoft bevételt generál
- 6 ország, 90 cég: XAPT szerződés Microsoft Dynamics AX-re
- Közös Microsoft-Lenovo kutatólaboratórium Kínában
- 20 %-os forgalombővülést vár a Microsoft Kínában
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.