A beruházások támogatásának menetrendje

MTI Sajtóadatbank, 2007. február 8. 08:16
Az egyedi kormánydöntés alapján támogatásban részesülő beruházások, valamint a beruházók által igényelhető fejlesztési adókedvezmény és képzési támogatás részleteit nyilvánosságra hozta honlapján a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM).
A GKM január végén hozta meg azt a rendeletet, amely meghatározza, hogy miként juthatnak - egyedi kormánydöntés alapján - támogatáshoz a beruházók. Eszerint az 50 millió eurót meghaladó (feldolgozóipari, regionális szolgáltató központi, K+F és turisztikai) beruházások akkor kaphatnak támogatást, ha 100 új munkahelyet teremtenek. (A kedvezményezett régiókban - Észak-Magyarország, Észak- valamint Dél-Alföld, továbbá Dél-Dunántúl - elég az 50 új munkahely.)

A 10-50 millió euró közti - feldolgozóipari, regionális szolgáltató központi - beruházásoknál (az előbbi megosztásban) 50, illetve 25 új munkahelyet követel meg a rendelet. A 10 millió eurónál nagyobb logisztikai és K+F beruházásnál - mindkét földrajzi kategóriában - 10 új munkahely a követelmény.

A támogatást a rendelet mellékletében szereplő nyomtatvány kitöltésével, elküldésével lehet kérni a GKM-től. (A kérelem elektronikus aláírással ellátva, elektronikus okiratban is kérhető.) A minisztérium megvizsgálja, hogy a támogatás formális feltételeinek megfelel-e a beruházás. Ha igen, akkor a Magyar Gazdaságfejlesztési Központ (MAG) Zrt.-hez továbbítja a kérelmet értékelésre.

A megfelelőnek értékelt kérelem a gazdasági kabinet elé kerül, itt dől el, hogy mennyi támogatást kap a projekt. Erről értesítést kap a beruházó, akinek 6 hónapja van arra, hogy eldöntse: megfelel-e neki a felajánlott támogatás. Ha elfogadja, akkor a MAG Zrt.-vel véglegesítik a szerződést, amit a kormány hagy jóvá.

A beruházási kedvezmény mellett a Pénzügyminisztérium a társasági adó 80 százalékának megfizetése alól mentesítheti a beruházót, 10 éven át. Ehhez az kell, hogy a beruházás értéke érje el a 12 millió eurót, és 150 új munkahely megteremtésével járjon. (A megkülönböztetett régiókban elég 4 millió euró és 75 munkahely is.)

A Szociális és Munkaügyi Minisztérium pedig képzési támogatást adhat a beruházónak. Ez a képzés költségének 25 százaléka, ha a megszerzett képesítést csak az adott vállalat ismeri el, viszont 50 százalék akkreditált képzés esetén. A hátrányos helyzetűek képzésekor - mindkét esetben - további 10 százalék támogatás jár. A támogatott személyek 60 százalékát legalább egy évig foglalkoztatnia kell a beruházónak.
Kulcsszavak: pályázat k+f GKM

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32