Online nyelvtanulás a megújult katedra.hu-n
A honlap legnépszerűbb szolgáltatása az ingyenes online szókincsfejlesztő tanfolyam, amelynek jelenleg már közel 10 000 regisztrált felhasználója van. A kurzus során minden nap kap egy szót a tanuló az általa kiválasztott nyelv egyikéből (angol, francia, német, olasz, vagy spanyol). Meg kell adni, hogy milyen szintű a nyelvtudása, ezek után napi rendszerességgel kapja a megadott e-mail címre a megtanulandó szót. A szónak megkapja a jelentését és mellékelnek egy példamondatot is a kiválasztott nyelven, amely segít a szóhasználat elsajátításában. A szavakhoz csatolnak egy anyanyelvi tanárok által felmondott- hangfájlt is, amelynek segítségével elsajátítható a helyes kiejtés is.
OnLine szintfelmérés 5 nyelven
A 20 kérdésből álló szintfelmérés azoknak praktikus, akik gyorsan és pontosan szeretnének képet kapni arról, hogy hol is tartanak az adott nyelvből, melyik szintű tanfolyamra érdemes jelentkezniük. A Katedra tapasztalata szerint a ténylegesen beiratkozók közül minden második jelentkező kitölti ezt a szintfelmérőt, mielőtt ténylegesen beiratkozik a kiválasztott tanfolyamra
OnLine szótár
A szótár fejlesztésekor az elsődleges cél egy egyszerűen és gyorsan használható kezelőfelület megalkotása volt és, hogy a mindennapi munkában hatékony segítséget jelentsen ez a szolgáltatás. Jelenleg az angol nagyszótár és a német zsebszótár érhető el a honlapon.
A Katedra Nyelviskola Hálózat, Magyarország első országos lefedettségű, közös márkanevet viselő nyelviskola hálózata. A hálózatot a Katedra Nyelviskola Budapest hozta létre. A 22 vidéki franchise partner csatlakozásával közel 600-ra bővült a tanári kar és megközelítőleg 10 000 hallgató tagozódott be a hálózatba. Az így létrejött nyelviskola hálózat 13 megye 23 városának bekapcsolásával országos lefedettséggel tud nyelvi projekteket megvalósítani.
A tervek szerint a következő 3 évben 60-65 városra kiterjedő hálózattá kíván fejlődni a Katedra Nyelviskola Hálózat. A hálózatbővítés tervezett üteme szerint a jelenlegi 26 000 beiratkozást 2007. év végéig 30 000-re kívánja növelni a nyelviskola. Az országos hálózat 2007-re tervezett árbevétele 2 milliárd Ft.
Kapcsolódó cikkek
- Kiemelkedően jó Grepton eredmények a Microsoft támogatási pályázatán
- Következő generációs CRM a felsőoktatásnak
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
- SharePoint portál az ELTE-n
- A NetAcademiával képezteti leendő tanácsadóit a Microsoft
- ECDL a szakképzésben - kölcsönös átjárhatóság
- Elektronikus tananyag-piactér és a digitális könyváruház indul
- Webfejlesztői verseny Microsoft platformon
- Cell Broadband Engine technológia oktatása a BMF-en
- Intel-technológiát oktatnak a BME-n
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.