A NetAcademiával képezteti leendő tanácsadóit a Microsoft

forrás Prim Online, 2007. május 30. 12:08

Több hónapos informatikai képzés lebonyolításával bízta meg a Microsoft Magyarország a NetAcademia Oktatóközpontot ahhoz a nemrégiben bejelentett programhoz, melynek keretében a jövő informatikusait képzik - nem mindennapi körülmények közt.

A hónap elején indult el a Microsoft új programja a friss diplomások elhelyezkedésének megkönnyítésére. A Start@Microsoft keretében a vállalat mintegy 70 millió forinttal, s a munkába álláshoz szükséges informatikai és projekt-menedzsment ismeretek átadásával támogat tizennégy fiatal szakembert. A legjobb eredményeket elért hallgatóknak arra is esélye van, hogy a program végén a cégnél, vagy annak egy partnerénél helyezkedjenek el. 

A Microsoft Magyarországi Nagyvállalati Szolgáltatások Üzletágának szakemberei (Microsoft Enterprise Services - MES) 118 informatikus, programozó matematikus és villamosmérnöki diplomával rendelkező frissdiplomás közül választották ki a programban résztvevő 14 fiatalt, akiknek informatikai szakoktatására külső partnert kerestek. A két nagy múlttal rendelkező oktatóközpont részvételével zajló pályázaton végül a NetAcademiának jutott az a megtisztelő szerep, hogy gondozhatja az ifjú tehetségeket.

Már készül a mintabank


A tréning részeként a NetAcademia a Microsoft hivatalos tananyagára építette fel a kurzust, amely megadja azt az erős rendszergazdai és fejlesztői alapot, ami szükséges a Microsoft technológiák megismeréséhez és elsajátításhoz. Az elméleti oktatás mellett pedig egy gyakorlati projekt megtervezésében, valamint megvalósításának támogatásában vállalt szerepet. A programba bekerült 14 fiatal szakember feladata, hogy egy elképzelt zöldmezős beruházás keretében megtervezze és kivitelezze egy bank számára a magyar piacra történő belépéséhez szükséges alap- és fejlesztési infrastruktúrát.

A programban részt vevő fiatalok az első hetekben már megalkották a bank informatikai infrastruktúrájához alapot teremtő, tisztán Microsoft alapú hálózatot, ezt követi majd a banki adatbázisok kiépítése, valamint a felhasználói alkalmazások megtervezése és kivitelezése. Mindehhez az infrastrukturális, fejlesztői és biztonsági képzéseken átadott tudáson túl a NetAcademia szakemberei műszaki konzultációval is segítséget nyújtanak. A program során a fiatalok MCSE mérnöki, illetve MCPD fejlesztői minősítéseket is szerezhetnek.

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A mesterséges intelligenciától a soft skilleken át a kibervédelemig

Az ELTE Informatikai Kar idén a „Semmiből született csodák – A mesterséges intelligenciától a soft skilleken át a kibervédelemig” című rendezvénnyel csatlakozott a Lányok Napja országos programhoz.

2024. április 28. 13:55

Kén-hexafluorid betiltása – Nem gáz többé!

Az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése az egész világon hatalmas feladat, és e küldetés része a kén-hexafluorid (SF6) gáz teljes körű betiltása is. Ez különösen a villamosenergia-iparban jelent komoly változást, hiszen a kapcsolóberendezések szigeteléséhez eddig rendszerint ezt az anyagot használták. 

2024. április 28. 12:04

Újabb akadály hárul el a nagy hatótávolságú e-kamionok elterjedése elől

Sikeres tesztet teljesített a Siemens: töltési rendszere 1 MW teljesítményt adott le.

A német cég prototípusát egy nagy hatótávolságú e-kamionnal tesztelték. Az új készülék több Siemens SICHARGE UC150 töltőberendezésből, ezek kimeneti teljesítményét összefogó kapcsolási kialakításból (switching matrix) és a megawatt-töltésre speciálisan kialakított diszpenzerből állt.

2024. április 28. 10:21

Szemben a sztereotípiákkal: a nők, a tudomány jövőjének alakítói

Április negyedik csütörtökén az infokommunikációs szektor női szereplői előtt tisztelgünk. Az immár 15. éve ünnepelt Lányok az információ- és kommunikációtechnológiában (Girls in ICT) nemzetközi napja arra biztatja a fiatal lányokat, hogy merjenek nagyot álmodni és bátran helyezkedjenek el STEM*  vagy IKT**  szakmában. Idén a női vezetők és elengedhetetlen mentori szerepük kerül középpontba a világnapon, amely a Megoldások a holnapért résztvevőit is megihlette.

2024. április 27. 17:03

Minden 5. gyereket érintheti az online bántalmazás

Bár a honfitársaink szerint a közösségi média veszélyesebb a gyerekekre nézve, mint a tömegközlekedés, a 6-14 évesek harmada mégis rendszeresen használja a social mediát – derült ki egy friss, országos kutatásból. Az egyik leggyakoribb probléma az online térben a bántalmazás, ami akár minden 5. gyereket érinthet. A kitöltők harmada nem szokott a családjával beszélni az internetes tér veszélyeiről, pedig a tudatosítással a legtöbb ilyen helyzet megelőzhető vagy kezelhető lenne.

2024. április 27. 13:59

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50