NetAcademia kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: NetAcademia
Mesterséges intelligencia a közoktatásban
Egy 2016 óta tartó együttműködés keretében mintegy 4000 infotanár – s rajtuk keresztül 400 ezer diák – férhet hozzá idén is online a legfrissebb informatikai ismeretekhez. A NetAcademia által biztosított lehetőség keretében a 2019/2020-as tanévtől kezdődően ráadásul már a mesterséges intelligencia alkalmazását is elsajátíthatják, illetve ezt követően oktathatják nebulóiknak a tanárok.
Itt az online oktatás ünnepe
Az online oktatással szemben tapasztalható irreleváns félelmeket és sztereotípiákat szeretné végképp eltörölni egy május 31-ig tartó kezdeményezés. Az online oktatás ünnepén bárki kipróbálhatja, milyen is magunkba szívni új – a hétköznapok során hasznos –ismereteket otthonról, kedvenc karosszékünkben ülve vagy éppen egy vonaton utazva.
Online játékfejlesztői képzés indul
Világszinten 2,2 milliárd játékos tavaly közel 109 milliárd dollárt költött kedvenc kikapcsolódására. Az elképesztő méretű piac pedig egyre több gyakorlott játékfejlesztőt kíván – erre ad választ a már elérhető Unity játékmotor képzés, melynek keretében a NetAcademia online tanítja meg a résztvevőket a játékfejlesztésre.
Cipőfűző bekötése helyett kódolás?
Több mint 300 online tanfolyamát, köztük fejlesztői, rendszergazdai és általános számítástechnikai kurzusait, teszi ingyenesen hozzáférhetővé a hazai informatikatanároknak a NetAcademia. A felajánláson keresztül közel 400 ezer általános, illetve középiskolás diákhoz juthatnak el a legfrissebb számítástechnikai ismeretek.
Rettegnek a munkaadók a Z-generációtól: van, ahol már 4 napos a munkahét
Az online végezhető új szakmák megjelenése és a munkavállalók preferenciáinak változása kapcsán Magyarországon is előtérbe került az otthoni munkavégzés. A lehetőségek és kihívások bemutatására a NetAcademia szervez Home Office Konferenciát. A 4 napos munkahétben dolgozó oktatócég a jogi szabályozás főbb tudnivalóit is ismerteti a március 20-án online is „látogatható” eseményen.
A zokni-szandál a múlté, az inkognitó-mód nem
Nemrég járta be a sajtót a NetAcademia online kutatása, amely szerint halványodni látszanak a programozókkal, informatikusokkal kapcsolatos sztereotípiák. A PROGmasters év végi online kvízének eredményei szerint azonban ezekkel még ma is szívesen élcelődnek az emberek.
Nem zsenikre, csak „informatikus-kőművesekre” lenne szükség
A magyarok többsége elutasítja az informatikusokkal kapcsolatos sztereotípiákat, a területen dolgozók humorosak, ápoltak és egyáltalán nem magányosak – derült ki a NetAcademia friss kutatásából. Mindezek és a vonzó fizetés ellenére mégis kevesen választják a szakmát, mert túlgondolják, hogy milyen kvalitásokra és energiabefektetésre van szükség az informatikussá váláshoz.
Ingyen tanulnak kódolni az informatika tanárok
Mintegy 450 informatika tanárnak kell programozást oktatnia a jelentős változásokat hozó, augusztus végén elfogadott új szakképzési kerettanterv szerint.
A hagyományos informatikus oktatás kőbalta
Válaszként a 22 ezer fősre becsült IT-szakemberhiányra, új modellben biztosítja informatikai képzéseit Magyarország egyik legrégebbi informatikai oktatóközpontja, a NetAcademia.
Csalók detektálása felhőből
Csalókat detektáló felhőalapú szolgáltatás, munkahelyi kapcsolatok szövevényét felfejtő adattár, hálózatba szervezett „dolgok” életre keltése – mindez csak ízelítő azon újdonságok sorából, melyekkel október 20-án lehet találkozni az 1 napos NetAcademia IT Forum 2015 konferencián.
Minden második informatikus látott már sikeres hackertámadást
Minden második IT-szakember szembesült már munkája során sikeres hackertámadással az Ethical Hacking Konferencia friss kutatása szerint. A magyar informatikus társadalom többsége szerint a cégek nem biztosítanak elegendő erőforrást ahhoz, hogy a vállalati információk biztonságban legyenek. A tapasztalatok alapján a pénzügyi szektort éri a legtöbb támadás.
Amikor a betörők figyelnek meg minket saját biztonsági kameránkon
A biztonsági rés kihasználásával pedig az a furcsa helyzet áll elő, hogy helyettünk a betörők figyelnek meg minket, sőt egy vírus telepítésével más okoseszközök is irányíthatók.
Keresik a legjobb etikus hackereket
Idén is várják az Ethical Hacking Konferencia szervezői azokat az új tehetségeket, akik szívesen mutatják be az általuk frissen felfedezett biztonsági hiányosságokat a hallgatóságnak, melyek a tapasztalatok szerint nemzetközi ismertséget hoznak előadóik számára. Az idén május 8-ára szervezett konferencián már biztosan lesz IP-alapú telefontörés, jelentéktelennek tűnő információkból felépített Social Engineering, illetve szoftverhibákat kihasználó támadás.
Alapszintű SAP oktatási platform indult
Elindult az sapsuli.com, az alapszintű SAP oktatást kínáló online platform. A magyar nyelvű képzéseken az SAP vállalatirányítási rendszerének legalapvetőbb funkcióival lehet megismerkedni, segítséget nyújtva azoknak, akik ezen üzleti szoftverrel még nem dolgoztak, de elhelyezkedésükhöz, munkahelyi előrelépésükhöz szükség van kezdeti, felhasználói tudásra.
Az Ethical Hacking Konferencián indul a 4. mobilszolgáltató
Immár 7. alkalommal kerül megrendezésre az Ethical Hacking Konferencia, ahol a tervek szerint – május 22-én – a negyedik GSM szolgáltató is elstartol. A helyszínválasztás nem véletlen, a legújabb számítógépes hekkelési technikákat és kivédésüket évről évre bemutató 1 napos összejövetelen ezúttal is több lehetetlennek tűnő feladatot oldanak meg a konferencia előadói.
Szakmai kihívásokkal és képzéssel tarthatók itthon az informatikusok
A magyar informatikusok közel kétharmadában merült már fel, hogy külföldön keres munkát, és minden tizedik konkrét lépéseket is tett a megvalósítás érdekében. A NetAcademia Oktatóközpont kutatásából az is kiderült, hogy a külföldi álláskeresést elsősorban nem a több fizetés, hanem a hazai fejlődési lehetőség és a szakmai továbbképzések hiánya motiválja. A külföldön remélt fizetés egyébként átlagosan a hazai három és félszerese, de ehhez nemzetközi minősítést kell felmutatni.
Nehezebb idők várnak a hazai hackerekre
Otthonok biztonsági kameráinak felügyeletét átvevő hackerek, banki vagy éppen Facebook-profil azonosítókat ellopó számítógépes bűnözök „munkáját” nehezítheti meg egy új, külföldön már bizonyított fejlesztési módszertan. A NetAcademia Oktatóközpontban mostantól hazánkban is elérhető Certified Secure Programmer képzés révén a webes, asztali, illetve mobil alkalmazások is biztonságosabbá tehetők.
46 vírusirtót és tűzfalat törtek fel egyszerű technikával
Ha egy unatkozó informatikus néhány óra alatt képes egyszerű technikákkal kijátszani közel félszáz ismert vírusirtót, az aggasztó az adatvédelemre nézve. Ha erre van olyan gyártó, amelyik csak legyint, az már elég ijesztő.
Idén is Ethical Hacking konferencia
Ezúttal is számos újonnan felfedezett biztonsági rés bemutatásával jelentkezik az idei Ethical Hacking konferencia. A május 9-én megrendezendő eseményen lesz többek közt célzott támadás iOS eszközök ellen, megvizsgálják a felhőalapú antivírus szolgáltatások biztonságosságát, illetve egy képzelt, de valóság inspirálta számítógépes incidens meglepő kivizsgálására is sor kerül.
Kreatív pályázat és nemzetközi minősítés diákoknak
A NetAcademia Oktatóközpont Magyarországon is minden diák számára elérhetővé teszi a Microsoft belépő szintű informatikai minősítését, a Technology Associate-et (MTA), mely nem csupán hazánkban, de nemzetközi szinten is megkönnyíti az elhelyezkedést és a karrierépítést. Az MTA-hoz kapcsolódó pályázaton ingyenes részvételt lehet nyerni a az oktatóközpont Windows fejlesztés tanfolyamára.
Cikkgyűjtő
További híreink
Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
Meghosszabbítja a jelentkezési határidőt ’Az Év Honlapja’ pályázat, amely évről évre megmutatja a hazai digitális világ legjobbjait! A pályázat új nevezési határideje: 2024. december 15. éjfél! Még van lehetőség a vállalatok és kreatív ügynökségek számára, illetve mindazoknak, akik friss projektjeiket és egész éves munkájuk termését meg szeretnék mutatni a közönségnek és a zsűrinek.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!