Mesterséges intelligencia a közoktatásban
Egy 2016 óta tartó együttműködés keretében mintegy 4000 infotanár – s rajtuk keresztül 400 ezer diák – férhet hozzá idén is online a legfrissebb informatikai ismeretekhez. A NetAcademia által biztosított lehetőség keretében a 2019/2020-as tanévtől kezdődően ráadásul már a mesterséges intelligencia alkalmazását is elsajátíthatják, illetve ezt követően oktathatják nebulóiknak a tanárok.
2016-tól kezdődően két lépcsőben tette díjmentesen hozzáférhetővé online informatikai tanfolyamait a NetAcademia az infotanárok számára. 2016-ban még csak az új alaptantervhez való felkészülést támogató programozói kurzusok, míg 2018-tól a teljes, akkor mintegy 300 elemet számláló általános számítástechnikai, fejlesztői, illetve rendszerüzemeltetői tanfolyami kínálat vált elérhetővé a hazai informatikai tanárok számára. A 2019/2020-as tanévtől az infotanárok már a legújabb, s egyúttal a jövőt is meghatározó, mesterséges intelligencia kurzuscsomag anyagát is elsajátíthatják, illetve az ott megszerzett tudást mintegy 400 ezer iskolással meg is oszthatják.
A gépi tanulástól az önvezető autókig
„Azt szeretnénk, hogy a magyar tanárok tudása valóban élvonalbeli legyen. Az eddigi felajánlás keretében ők, és rajtuk keresztül diákjaik, azokhoz az informatikai kurzusokhoz jutottak hozzá, ami most kurrens, vagyis az informatikus szakma jelen kihívásaira ad választ. Az idei tanévtől kezdődően azonban ingyenesen hozzáférnek a NetAcademia saját fejlesztésű mesterséges intelligencia tananyagaihoz is, mely mind számukra, mind az érdeklődő diákok számára megérthetővé, kézzelfoghatóvá teszi a gépi tanulás, a számítógépes látás, illetve az önvezető autók témaköreit. Mert ez lesz az, ami az elkövetkezendő évtizedet meghatározza az informatika területén, sőt! Nem túlzás azt állítani, hogy a mesterséges intelligencia lesz maga az informatika” – mondta Litkei Péter, a NetAcademia oktatóközpont ügyvezetője.
A szakember hozzátette, nincs tudomásuk arról, hogy más európai országban ilyen széles körben kapnának jövőbe mutató ismereteket a közoktatásban. A NetAcademia felajánlása keretében mind a tanárok, mind a diákok teljeskörűen hozzáférhetnek a mesterséges intelligencia alapjaitól az arcfelismerésen keresztül a neuronhálózatok tanításának és programozásának 100%-ban gyakorlatalapú tanfolyamaihoz. „Gyakorlatalapú alatt azt értjük, hogy a tanfolyamok végén például a sajátkezűleg készített arcfelismerő alkalmazás valóban működni fog” – tette hozzá Litkei Péter.
A NetAcademia teljes tanfolyami kínálatához az Infotanár Mentor Programot is működtető HTTP Alapítvány közreműködésével kérhetnek ingyenes belépésre jogosító azonosítókat a pedagógusok. A lehetőséget eddig mintegy 1500 tanár vette igénybe, azok, akik szeretnék elérni a díjmentes informatikai tanfolyamokat, igényüket a https://netacademia.hu/pages/infotanar címen jelezhetik.
Kapcsolódó cikkek
- Sikeresebb üzlet – mesterséges intelligenciával
- Az LG új AI-megoldásával a háztartási gépek maguk adnak tanácsot arról, hogyan érdemes használni őket
- A jövő hangjAI: mesterséges intelligencia mindenhol
- A világ legerősebb AI processzorát mutatta be a Huawei
- Új mesterségesintelligencia-központot nyit a Bosch
- Eltűnhet 2040-re a rák és a cukorbetegség?
- A L’Oréal Magyarországra is elhozza a jövő szépségét
- A compliance digitális átalakulása
- A L’Oréal a Viva Tech-en mutatta be a jövő szépségét
- Az LG új AI processzora számos termékben helyet kap majd
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.