A hagyományos informatikus oktatás kőbalta

Így szüntethető meg a hazai IT-munkaerőhiány 3 év alatt

forrás: Prím Online, 2016. szeptember 6. 15:22

Válaszként a 22 ezer fősre becsült IT-szakemberhiányra, új modellben biztosítja informatikai képzéseit Magyarország egyik legrégebbi informatikai oktatóközpontja, a NetAcademia.

A hagyományos tantermi képzés helyett tanfolyamai mostantól korlátlan számban online végezhetők, a korábbi díjak töredékéért éves előfizetés fejében, míg az alaptanfolyamok ingyenessé válnak. Az IT Factory nevű startup keretében kidolgozott és már bizonyított módszertan további előnye, hogy egy tanfolyamot egyszerre akár 1000-es nagyságrendben hallgathatnak a diákok, így a hazai informatikus hiány akár 3 év alatt megszüntethető.

 

A NetAcademia 2008-ban saját startupjaként indította útjára az alapszintű online IT-képzéseket nyújtó IT Factoryt, mely egy kísérlet volt arra nézve, hogyan lehet a hagyományos tantermi oktatást teljes egészében online-ra cserélni. Az elmúlt évben résztvevői számát duplázó IT Factoryban kifejezetten programozói tanfolyamok indulnak, melyek akár előképzettség nélkül nyújtanak gyakorlati tudást a résztvevőknek, s ahol az alapozó tanfolyamok ingyenesek. Ezt a modellt veszi most át az üzemeltetői és etikus hekker képzéseket biztosító NetAcademia. „Az elmúlt években az online, valós időben közvetített oktatás tökéletesen bebizonyította életképességét, sőt ma már úgy látjuk, ez az oktatás jövője, a többi módszer kőbalta. Persze ehhez az is kellett, hogy komolyan végiggondoljuk, hogyan is kell oktatni ezen az új csatornán keresztül. Így született meg az IT Factory módszertana, amit mostantól a NetAcademia is használ, s melynek keretében egész éves tanulási lehetőséget biztosítunk mindenkinek, megfizethető áron, illetve alaptanfolyamaink ingyenesen érhetők el” – mondta Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont ügyvezetője.

 

 

A NetAcademia üzleti modellváltása nem pusztán az oktatás formáját változtatja meg, de korlátlanná teszi a tanfolyamok elérhetőségét is. A korábbi rendszerben a professzionális informatikus képzések tantermi oktatás keretében voltak elérhetők, tanfolyamonként átlagosan 400 ezer forintos áron. Az új modellben a NetAcademia áttér az online képzésre, és éves előfizetés keretében az összes tanfolyamát elérhetővé teszi a korábbi, 1 képzésre jutó átlagár feléért.

 

3 év alatt megszüntethető a hazai IT-munkaerőhiány

„A piaci trendeket figyelembe véve éves szinten 20 tanfolyamot indítunk három fő témakör köré csoportosítva. Ezek a fejlesztői, üzemeltetői, valamint az etikus hekker képzések. Az oktatás valós időben, az online képzési keretrendszeren keresztül zajlik, így bárhonnan elvégezhető. A tematikát a tervek szerint folyamatosan igazítjuk a piaci igényekhez, így évente akár 60-70 százalékban frissül majd a tananyag" – tette hozzá Fóti Marcell.

 

A módszertan mellé kidolgozott felhő alapú oktatási rendszernek köszönhetően a résztvevői szám tulajdonképpen bármekkora lehet, az infrastruktúra egy főtől akár több ezer hallgatóig skálázható. „A döntéstől azt várjuk, hogy elhárul a korábban helyhez kötöttségből, magas képzési díjakból és a nem naprakész tematikából egyaránt fakadó akadály a tömeges informatikus képzés elől. Becsléseink szerint az új rendszerben éves szinten akár 10 ezer IT-szakember vértezhető fel piacképes tudással, így a jelenlegi informatikus hiány akár 3 éven belül leküzdhető” – emelte ki Fóti Marcell.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Együttműködésre lép a CETIN Hungary és a Pécsi Tudományegyetem

A független, integrált távközlési infrastruktúra-szolgáltató CETIN Hungary Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara a jövőben három kiemelt területen működik együtt: a kiberbiztonsági szolgáltatások fejlesztésében, a kutatás-fejlesztési tevékenység színvonalának további emelésében, illetve az építőiparban egyre elterjedtebb és ismertebb építményinformációs modellezéssel (BIM) kapcsolatos kölcsönös tudástranszferben.

2024. április 23. 16:21

Bevállalós ötletekkel versenyeznek a Megoldások a holnapért döntősei

Kiválasztották a legjobb nyolc csapatot a Samsung és az EdisonKids Megoldások a holnapért kihívásán. A jövő oktatása, a fenntarthatóság és a közösségfejlesztés iránt elkötelezett fiatalok megkezdhetik a felkészülést a döntőre. A következő hetekben a csapatok elképzelésük prototípusát alkothatják meg és tesztelhetik működését a mentorok közreműködésével. A diákok a szakértők segítségével készülnek a végső, májusi megmérettetésre, ahol a három legjobb csapat összesen 6 millió forint összértékű Samsung készülékkel bővítheti egyéni és oktatási intézménye eszközparkját.

2024. április 23. 14:44

A boldog gyerekekből lesznek sikeres felnőttek

Több mint 600 támogatott, 105 diploma, 606 nyelvvizsga, 246 informatikai bizonyítvány. Csak néhány eredmény, amit a 19 éve működő Csányi Alapítvány és az általa mentorált fiatalok elértek. Az alapítvány valódi sikere a számok mögött, a személyes történetekben rejlik – hangzott el Zánkán az Alapítvány által szervezett idei Életút Fesztiválon április 20-án. A kiemelkedő informatikai és idegen nyelvi képzések mellett a végzett fiatalok a megszerzett kapcsolati tőkét, a közösség erejét tartják a legfontosabbnak. Nemcsak a Csányi Alapítvány nagykorú már, hanem egyre több mentoráltból vált olyan fiatal felnőtt, akik büszkén támaszkodhatnak az alapítvány segítségével megszerzett tudás mellett egymásra, „Csányisokra” is.

2024. április 23. 11:35

Állásbörzét és karrierfelkészítést tart szerdától a Corvinus

Több mint kétszáz állásajánlat közül lehet válogatni a Corvinus Egyetem idei karrierexpóján április 24-én és 25-én. Az eseményen részt vevők sok tippet gyűjthetnek karrierjük beindításához, kiteljesítéséhez is. Ebben nemcsak több tucat, corvinusos diplomával színes és sikeres életutakat bejáró szakember segít személyesen, de megtanulható a ChatGPT és a LinkedIn munkakeresői célokra optimalizált, profi használata is. 

2024. április 23. 09:57

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50