Hiába pályáztak
- Külső támogatást egyáltalán nem kaptunk. Bár érdeklődtünk és pályáztunk is, de általában választ sem adtak. Most már egyébként úgy gondoljuk, hogy jobb is így, legalább teljes mértékben a magunk urai lehetünk. Igaz, ez egyúttal a saját anyagi forrásaink felhasználását jelenti, amelyeket persze legkevésbé sem nevezhetünk bőségesnek. A site-ot eddig pár zacskó szotyiból hoztuk ki, de reméljük, hogy már a közeljövőben nyereséget tudunk termelni.
- Gondoljátok, hogy az internet magyar nyelvű részén van akkora piac, hogy hirdetőket, esetleg befektetőket találjatok?
- Szerintem a médium önmagában érdektelen, egy hirdetőt vagy kereskedőt normális esetben csak az érdekel, hogy a legolcsóbban a legtöbb potenciális vevőhöz eljusson. Az internet ebből a szempontból elég szerencsés lehetőségeket biztosít, mert egyrészt a reklámok elkészítése és fenntartása viszonylag olcsó (mondjuk a televízióhoz vagy az újságokhoz képest), másrészt a közönség elérése jól mérhető. A Pálya ráadásul olyan szolgáltatás, amelyet egy jól meghatározható célközönség vesz igénybe. Egy nagyobb felvételi előkészítő vagy nyelviskola például mérlegelheti, hogy elhelyezi nálunk a hirdetését, vagy inkább az aluljárókban osztogat szórólapokat. Meg kellene mérni, de csodálkoznék, ha az utóbbival járna jobban.
- Hogyan gyűjtitek be a felsőoktatásról szóló információkat?
- Elég nehezen. Elképesztő, hogy a hivatalos források szinte titkolják az adatokat. A pályaválasztásról pedig rendes statisztikákat sem lehet kapni. Sokszor azonban csak az jelent gondot, hogy az adathalmazokat, amelyeket strukturált formában is megkaphatnánk, papírról kell "kézi" módszerekkel visszafejtenünk.
- Milyen sűrűn látogatják a fiatalok a Pályát?
- A nézettségre nem panaszkodhatunk, ráadásul folyamatosan növekszik. A látogatók nagy része felvételire készül, és szívesen teszteli tudását, olvassa a cikkeket, és böngészi az adatbázist. Sokan iratkoznak fel hírlevelünkre is. Csak a fórumon nem érezni még eléggé a pezsgést.
- Vannak terveitek a továbbfejlesztésről is?
- Igen, a logikus lépés most az lenne, hogy lehetővé tegyük az online jelentkezést az egyetemekre. Ez azonban jelenleg sajnos csak álom lehet, annak ellenére, hogy a technikai kivitelezés pár hónapot venne csupán igénybe, és nagy megtakarítást jelentene az államnak. Ma Magyarországon egy ilyen dolog beindítását átláthatatlan érdekszövetségek nehezítik, de reméljük, hogy pár éven belül ez is megváltozik. Akkor meg lehetne valósítani az elképzeléseinket. Rajtunk nem múlik.
Kapcsolódó cikkek
- Nemzetközi elismerés a hazai IT oktatásnak
- Milliárdokat tervez fejlesztésre a Debreceni Egyetem
- ELTE: Cisco-díjas oktatási giga-hálózat
- Az Axis elindította online házkonfigurátorát
- D-Link Felsőoktatási IP-fórum megújult üzleti megoldásokkal
- Hírportált indított az RTL Klub
- iWiW Klubrendszer üzleti felhasználóknak is
- Google: Kitiltva az amerikai katonai támaszpontokról
- Új lehetőség az iskola-szülő kommunikációjában
- Mobiltelefon a jó jegyekért
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.