Chipeket előállító nyomtató
A Linz mellett megnyitott üzem speciális technológiája is ezt a célt szolgálja. A rendkívül kis áramokkal dolgozó félvezetőket gyakorlatilag a hordozófelületre spriccelik, így kialakítva a nyomtatott áramköröket. A nevében is a nanotechnológiára utaló Nanoident egy évben könnyedén előállít 40 ezer négyzetméter chipet. A számok önmagukért beszélnek. A 40 ezer négyzetméternyi chip az eddigi legmodernebbnek tartott technológiával 1,3 milliárd dollárba kerülne, és 5000 alkalmazott szerződtetését kívánná meg. A Nanoident mindezt 10 millió dollárból és 50 dolgozó foglalkoztatásából kihozza.
A megoldás felhasználási területei egyelőre még beláthatatlanok. A technológia rendkívül olcsó ugyan, de egyelőre nem számítógép-processzorokhoz szánják, termékeik 10 év után elkezdenek lebomlani. Ezen talán változtat a jövőben a cég, de addig is rengeteg érdekes lehetőséget kínálnak a tervezőknek. Képesek lennének akár 10 nanométer alatti csíkszélességű processzorokat gyártani, és félvezetőik ugyan lassabbak a hagyományos egységeknél, de akár egyetlen 1,5 méterszer 1,5 méteres chip megalkotására is képesek igény esetén.
Kapcsolódó cikkek
- Átlátszó, hajlékony AMOLED kijelző 3D képességekkel [Videó]
- Jövőkutatás: netre épülő pszichohistória
- Mit hoz az internetjövő Magyarországnak?
- Veszélyeztetett munkahelyek - Harcban a számítógépek az ember ellen (2. rész)
- Veszélyeztetett munkahelyek - Harcban a számítógépek az ember ellen (1. rész)
- Kétpercesek a jövőről
- Megnyílt a "Jövő Áruháza" Szolnokon
- Bemutatták az EU első intelligensotthon-koncepcióját
- Ilyen lesz a jövő számítógépe
- Öt új technológia, amely megváltoztatja a világot (2. rész)
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.