SPSS-labor az ELTE Társadalomtudományi Karán
Az SPSS korábban is nagy figyelmet fordított arra, hogy felsőoktatási intézmények oktatói és hallgatói minél szélesebb körben hozzáférjenek az SPSS statisztikai elemző szoftvereihez, ezáltal színvonalas adatelemző és adatbányász-képzés folyhasson Magyarországon. Elhangzott, hogy a szoftveres cég egyetemi programja jelenleg már 21 felsőoktatási intézményre terjed ki Magyarországon, s 2006-ban összesen 2500 licencet adtak a hazai felsőoktatásnak, amiből 800 licenc az ELTE-hez került. Az SPSS Hungary képviselője hangsúlyozta, hogy az oktatási intézmények számára kedvezményes licencárakat alkalmaznak, tanfolyamaikat, továbbképzési lehetőségeiket is igen kedvező áron kínálják oktatóknak és hallgatóknak.
Rudas Tamás, az ELTE Társadalomtudományi Karának Dékánja kifejtette, hogy az SPSS oktatása terén a Társadalomtudománya Karnak immár több évtizedes hagyományai vannak. Ez a szoftver a legelterjedtebb a gazdasági élet és a közigazgatás legkülönbözőbb területein, részben a nálunk végzett hallgatók tevékenységének köszönhetően. Ma már azonban az igazán eredményes elemzői tevékenységhez a legújabb adatbányászati módszereket is ismerni kell, ezért különösen hasznos a Kar hallgatói számára, hogy a Celementine szoftvert is be tudjuk vonni az oktatásba.
Kapcsolódó cikkek
- Kiemelkedően jó Grepton eredmények a Microsoft támogatási pályázatán
- Következő generációs CRM a felsőoktatásnak
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
- SharePoint portál az ELTE-n
- A NetAcademiával képezteti leendő tanácsadóit a Microsoft
- ECDL a szakképzésben - kölcsönös átjárhatóság
- Elektronikus tananyag-piactér és a digitális könyváruház indul
- Webfejlesztői verseny Microsoft platformon
- Cell Broadband Engine technológia oktatása a BMF-en
- Intel-technológiát oktatnak a BME-n
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.