Újdonságok az Adobe Creative Suite 3-ban
Az audio-vizuális programok terén is számos újdonsággal találkozhatunk. Az Adobe Encore DVD programot például beépítették az Adobe Premiere Pro CS3videoszerkesztő szoftverbe, az Adobe After Effects CS3 Professional programnak pedig Standard és Pro helyett ezentúl csak egy változata lesz. Az Adobe Audition hangszerkesztő alkalmazás többé nem része a CS3 termékcsaládnak; a szoftver helyét az egyszerűbb, átláthatóbb kezelőfelülettel rendelkező, kifejezetten videós szakembereknek készített Adobe Soundbooth CS3 veszi át. (A professzionális rádiósoknak és tévéseknek szánt Audition ezentúl csak önálló alkalmazásként lesz elérhető.) A Creative Suite 3-ban két olyan szoftverrel is találkozhatunk, amelyeket még az Adobe által felvásárolt Serious Magic fejlesztett ki. Az Adobe OnLocation CS3 programmal, a Serious Magic DV Rack továbbfejlesztett változatával direkt videofelvételt készíthetünk merevlemezre, méghozzá úgy, hogy közben folyamatosan figyelhetjük és módosíthatjuk a beérkező audio-video jeleket, így pontosan beállíthatjuk a kívánt minőséget még az éles felvétel megkezdése előtt. Az Adobe Ultra CS3 kulcsolási segédprogrammal pedig kiemelhetjük a háttereket a Blue Box és a Green Screen technikával készült videókból. Fontos újítás, hogy a nem videós termékek (pl. Photoshop Extended, Illustrator) komoly videós támogatást kaptak. Szintén fontos információ, hogy az OnLocation és az Ultra kivételével a videós termékek újra visszatértek Macintosh platformra is.
A Creative Suite 3 kulcsszoftvere egyértelműen az Adobe Flash CS3 Professional, amely - az After Effects-hez hasonlóan - mostantól csak egy változatban lesz elérhető. Az új funkciókon kívül az új Flash legnagyobb előnye a többi CS3 termékkel való kiváló együttműködési képesség; a CS3 programokkal készített alkotásokat natív formában Flash-be exportálhatjuk, majd tovább szerkeszthetjük, az eredményt pedig FLV-be menthetjük vagy visszatölthetjük az eredeti szoftverbe, ahol folytathatjuk a munkát. Ilyen módon megvalósult az, amit a kreatív alkotók közössége várt az Adobe-Macromedia egyesüléstől; a két szoftverház termékei mostantól tökéletesen együttműködnek, így például olyan szoftverekkel is készíthetünk online tartalmakat, amelyeknek alapvetően nincs közük a webhez. Ez áttörést jelenthet a kreatív munkafolyamatok terén, valamint minden valószínűség szerint a Flash technológia további térhódítását hozza magával.
Kapcsolódó cikkek
- Adobe Photoshop Lightroom 4 nyilvános bétaverzió
- Akár 80%-os kedvezmény Microsoft és Adobe szoftverekre
- Photoshop Elements különleges kiadása a Mac App Store-ban
- Elektronikus aláírás szolgáltatót vásárolt az Adobe
- MWC: Az Adobe a Flash Player és az AIR széleskörű mobil alkalmazásáról számolt be
- Adobe online előadás a videoszerkesztésről
- Az Adobe felvásárolta a vezető adatkezelő platformot fejlesztő Demdex vállalatot
- Tizedannyira szívja le a CPU-t az új Flash
- Kérdőre vonják az Adobe-ot a Flash cookie-k miatt
- Új internetes vizuálisszoftver-áruház nyílt
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.