Mielőtt az IT-menedzser megőszülne
A USR a vezeték nélküli MAXg ADSL2+ Gateway számára kifejlesztett új beépített szoftverével (firmware) a felhasználók VPN-en keresztül csatlakozhatnak egy vállalati hálózathoz, miközben hozzáférhetnek a helyi hálózati forrásaikhoz is. Ráadásul az IT menedzser is biztos lehet afelől, hogy csak azok a számítógépek férhetnek hozzá a vállalati hálózathoz, melyek ténylegesen jogosultak arra. A távoli hálózat többi adatforgalma a normál utat fogja követni.
“Az IT menedzserek a bizalmas adatkibocsátás és az egyre nagyobb vírusfenyegetések miatt nem akarják, hogy feljogosítatlan számítógépek kapcsolódhassanak a vállalati hálózathoz” - mondja Tony Field, a USRobotics EMEA termékmarketing-menedzsere. “Ugyanakkor, amíg a felhasználók a vállalati hálózathoz vannak csatlakoztatva, hozzá szeretnének férni a helyi hálózati forrásokhoz is. Az új firmware kielégíti mind az IT-menedzserek, mind a távoli felhasználók igényeit.”
A USRobotics vezeték nélküli MAXg ADSL2+ Gateway támogatja az ipari standard IPSec VPN kapcsolatot a biztonságos adatátvitelhez:
- DES, 3DES és AES kódolás technikák biztosítják, hogy az átjáró biztonságos csatornát hozzon létre olyan a szabványnak megfelelő berendezéssel, mint a USRobotics USR8200 tűzfal/VPN Router.
- MD5 vagy SHA adatmegsemmisítő algoritmusok. A kódoláshoz hasonlóan, az adatmegsemmisítő algoritmus a csatorna mindkét oldalán azonos kell legyen.
A USRobotics MAXg ADSL 2+ Gateway standard biztonsági jellemzői a következők: MAC címszűrés, WPA2, WPA és WEP kódolás vezeték nélküli LAN felhasználóknak, valamint egy Stateful Packet Inspection (SPI) tűzfal.
A USRobotics VPN firmware frissítése 2007. június 30-ig ingyenes.
Kapcsolódó cikkek
- Ericcson: optikai hálózat és Triple Play központ Bólyban
- Megvehetik az Avayát - új kommunikációs menedzser változat
- Analóg kamera felhasználói is élvezhetik a digitális technológia előnyeit
- IT hálózatok teljesítmény-optimalizálása az Atigristől
- Biztonságos üzleti szolgáltatások bárhol, bármikor, bármely hálózaton
- Kapsch BCM50 IP telefonrendszer a BMGE laboratóriumában
- A Magyar Telekom elsőként épít ki új generációs IP-hálózatot Magyarországon
- ATEN: KVM switch IPMI funkcióval
- Avaya: One-X Portal és vállalati üzleti folyamatokat segítő CEBC
- Már 24 országban érhető el a Sun Network.com szolgáltatása
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.